top of page

Profil

Join date: 16 Nis 2021

Hakkında

1961 İstanbul doğumluyum. Anadolu Ünviversitesi Fotoğrafçılık Ve Kameramanlık, Menkul Kıymetler ve Sermaye piyasaları, Sosyal Medya Yöneticiliği bölümleri önlisans; ve yine aynı üniversitenin İşletme Bölümü Lisans mezunuyum. Yapı malzemeleri konusunda faaliyet gösteren bir firmanın ortağıyım.

Fotoğraf ile lise dönemlerinde arkadaşımdan zaman zaman ödünç aldığım Zenith fotoğraf makinesi sayesinde tanıştım; Elbette o zamanki koşullarda oldukça masraflı olan baskı ve banyo çalışmalarını öğrenci harçlığı ile sürekliliğini sağlamak mümkün olamadı. Yıllar sonra 2005 yılında dijital makinalarla tekrar fotoğrafla ilgilenmeye başladım. Fotoğraftaki eksiklerimi hissettikçe çeşitli kaynaklardan bilgi edinme ihtiyacı hissettim. Okudukça, öğrendikçe fotoğraf vazgeçilmezlerim arasına girdi. Uzunca bir zaman fotoğraf paylaşım sitelerinde fotoğraf izleyip yorumları takip ettim , sonrasında bol bol fotoğraf çekip izleyip bir o kadarda doküman okuyarak bilgilerimi geliştirmeye çalıştım. Birkaç ustanın yardımı ve sonrasında Prof. Sabit KALFAGIL hocam ile tanışmam fotoğraf bilgilerimin daha yerli yerine oturmasını sağladı.

Kültür bakanlığının Fotoğraf konulu sanatçı belgesi sahibi olarak şimdilerde ANAFOD ( İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Derneği )’nde kurucu üyesiyim. Bir dönem TFSF yönetiminde denetleme kurulu üyesi olarak çalıştım. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda muhtelif zamanlarda jüri olarak görevler aldım. Fotoğraflarım muhtelif karma sergi ve slayt gösterilerde yer alıyor. Halen üyesi olduğum uluslararası federasyon olan Upi ( United Photographers International ) ‘in CRN 1 ünvanına ve FIAP ( İnternational federation of photographic art ) ‘da AFIAP ünvanı sahibiyim.


Saygılarımla.