top of page
 • Anafod.org websitesinde hangi konular yer almaktadır?
  Anafod.org sitesimizde yer alan başlıklar ve üst kısımdaki ana menüde bulunan bölümler şunlardır; Anafod Anasayfa Hakkımızda Etkinlikler Sergiler Gruplar Blog Portfolyo Anafod TV İletişim HAKKIMIZDA menüsü altında Dernek Tüzüğümüz, Yönetim Kurulu ve Kurucu Üyelerimiz, Dernek Üyeliği hakkında bilgiler ve başvuru detayları, yararlı dökümanlar ve basında derneğimiz hakkında çıkan/çıkacak haberlere dair bilgiler yer almaktadır. ETKİNLİKLER menüsü altında ise derneğimizin düzenlediği tüm etkinliklere ait bilgiler (yaklaşan etkinlikler, etkinlik takvimi ve geçmiş etkinlikler), derneğimizin düzenlediği söyleşi-sunum, biz biz bizimle, fotoğrafınla gel ve özel etkinliklere ait ayrı ayrı bilgilendirici sayfalar ve bahse konu etkinliklere dair detaylar yer almaktadır. SERGİLER menüsü ise derneğimizce düzenlenen sergilere ait bir fotoğraf galerisidir. Her bir sergiye ait fotoğrafları bu bölüm altında görebilir, sergileri gezebilirsiniz. GRUPLAR menüsünde ise derneğimiz bünyesinde gerçekleştirilen fotoğraf projelerine ve/veya fotoğraf gruplarına ait tanıtıcı bilgileri görebilirsiniz. Ayrıca, eğer grup üyesi iseniz bu bölümde üyesi olduğunuz gruba giderek grup tartışmalarını, grup içerisinde üyeler arasında paylaşılan görüş ve fotoğraf vbç medyaları inceleyebilirsiniz. Grup aktivitelerini takip edebilir, grupta yapılan duyuruları izleyebilirsiniz. Gruplar sadece belirli ve katılım sağlayan üyelere açık özel gruplar olabildiği gibi tamamen herkese açık da olabilmektedir. BLOG sayfası ise derneğimiz üyeleri tarafından paylaşılan bilgilendirici ya da hayatın içinden veya fotoğraf sanatına dair kıymetli yazılardan oluşmaktadır. Üyelerimizin hazırladığı yazıları ve içeriğinde varsa fotoğrafları Anafod Blog'umuzdan okumanızı keyifle bekliyoruz. PORTFOLYO bölümünde ise üyelerimizi ve üyelerimizin paylaşımlarından oluşan ANAFOD Fotoğraf Galerisini görebilirsiniz. Dernek Üyelerimizin kimler olduğunu "Üyelerimiz" sayfasından görebilirsiniz. Üyelerimiz "Üye Giriş" alanından kendilerine ait e-posta ve belirledikleri kişiye özel şifreleri ile websitemize giriş yaparak üye profil bilgilerini ve kendileri hakkında bilgileri paylaşabilmektedirler. Ayrıca fotoğraf portfolyolarını da sitemizde yayınlayabilmektedirler. ANAFOD TV bölümünde ise derneğimize düzenlenen ve değerli katılımcıların desteğiyle gerçekleştirilen söyleşi, sunum, vb. etkinliklere ait Youtube videolarını izleyebilirsiniz.
 • Dernek ile iletişimi nasıl sağlarım?
  Derneğimizle birçok kanaldan iletişime geçebilirsiniz. Websitemizin üst kısmında yer alan menüdeki İLETİŞİM linkine tıklayarak erişeceğiniz sayfada derneğimize ait tüm iletişim bilgileri yer almaktadır. Ayrıca, dilerseniz yine bu sayfada yer alan ve aşağıda görülen online iletişim formunu doldurarak bize mesajınızı direkt iletebilirsiniz. Mesajınızı gönderdiğinizde en kısa sürede size dönüş yapıyor olacağız. Bunlara ilaveten, dilerseniz websitemizde sayfanın alt kısmında sol tarafta bulunan "Bize Yazın" veya canlı destek ikonuna tıkayarak iletmek istediğiniz mesajı veya yardımcı olmamızı istediğiniz konuda mesajınızı anında tarafımıza gönderebilirsiniz. Makul saatler içerisinde veya o esnada online olan yetkili bir üyemiz bulunuyor ise buradan size birkaç dakika ve hatta saniyeler içerisinde yanıt verebilecektir. Yanıt alamasanız da merak etmeyin, en kısa zamanda size geri dönüş yapılacaktır.
 • Nasıl dernek üyesi olabilirim?
  Derneğe üyelik için websitemizde yer alan HAKKIMIZDA menüsü altındaki DERNEK ÜYELİĞİ sayfasına bakabilirsiniz. Bu sayfadan dernek üyeliği hakkında tüm bilgileri öğrenebilir, üyelik başvurusu için gerekli formu bilgisayarınıza indirebilir ve doldurarak gerekli bilgi belgelerle birlikte derneğimize iletebilirsiniz. Dilerseniz, kolaylık olması bakımından yine aynı sayfada yer alan "Online Üyelik Formunu" bilgisayarınızdan doldurarak bir çıktısını yazıcınızda direkt alabilirsiniz. Unutmayın! bu online form sadece bilgilerinizi girip yazıcından çıktı almak içindir, online olarak derneğe başvuru yapılmamaktadır. Girdiğiniz bilgiler herhangi bir şekilde kayıt edilmemekte veya paylaşılmamaktadır. Bu form sadece bilgisayar ortamında sizin kolayca doldurmanız için sunulmaktadır.
 • Dernek üyesiyim, siteye nasıl giriş yapabilirim?"
  Buradaki linkten nasıl site üyeliği için derneğimize başvuruda bulunacağınız anlatılmaktadır (güncelleme: 18.03.2022) NOT: Lütfen yukarıdaki linkte izah edildiği şekilde yönergeleri izleyiniz. Aşağıdaki akış güncel değildir. Teşekkür ederiz. Dernek üyesi iseniz; Anafod.org websitesinde en üstte sağ üst köşede yer alan "ÜYE GİRİŞİ" linkine tıklayarak sitemize giriş yapabilirsiniz. Bu ekrandan ilk kez giriş yapacaksanız, dernekte kayıtlı e-posta adresinizi ve size özel belirleyeceğiniz bir şifre ile üye giriş talebinizi derneğimize iletmeniz gerekmektedir. Üyeliğiniz derneğimizce aktif hale getirildikten sonra tarafınıza bilgi verilecektir. Böylece websitemizi aktif olarak kullanabileceksiniz. Eğer üyeliğiniz aktif edildi ise; "Üye Girişi" linkine tıklayarak e-posta adresiniz ve belirlediğiniz şifre ile siteye üye girişi yapabilirsiniz.
 • Dernek üyeleri siteye giriş yaptıktan sonra neler yapabilir?
  Anafod.org websitesine üye girişinizi başarıyla yaptıktan sonra, yine sitenin sağ üst köşesinde yer alan üye adınıza tıklayarak açılan menüden üye işlemlerini görebilirsiniz. Ayrıca, ekranda açılacak olan üye sayfanızda HAKKINDA, PORTFOLYO, ÜYELİK BİLGİLERİ, vb. sayfaları da hızlı erişim için görebilirsiniz. HAKKINDA bölümünde, ilk olarak, dernek üyesi olduğunuzda kendiniz hakkında kısa bir özgeçmişi paylaşabilirsiniz. Bunun için gerekli metni girebilir, dilerseniz birkaç fotoğrafınızı burada paylaşabilirsiniz. İşleminizi tamamladığınızda "Yayınla" butonuna basmayı unutmayınız. Böylece girdiğiniz bilgiler sitemizde yayınlanabilecektir. Bu sayfada ayrıca daha önce yayınlanmış blog yazılarınız varsa görebilirsiniz. PORTFOLYO bölümünde ise, sitemizde yayınlanmış fotoğraflarınızı görüntüleyebilirsiniz. Fotoğraflarınızı websitemizde ANAFOD GALERİ sayfasından "Medya Ekle" butonuna basarak yayınlayabileceğinizi unutmayınız. Portfolyonuzu Anafod Galeri sayfasında yayınladıktan sonra bu sayfadan da aşağıdaki gibi takip edebilirsiniz; Eğer websitemizde bir "Blog Yazarı" olarak atandıysanız, üyelik sayfanızda "YAZILAR" adında bir bölüm göreceksiniz. Bu bölümden "Bir Yazı Oluştur" (aynı bölümde hemen sağ üst tarafta) linkine tıklayarak dilerseniz yeni blog yazılarınızı yayınlayabilirsiniz. Henüz yayına almadığınız ve üzerinde çalışmaya devam ettiğiniz yazılarınız varsa kaydedip bunlara her zaman "Taslaklar" menüsünden erişebilirsiniz. ÜYELİK BİLGİLERİ bölümünde ise dernek üyeliğiniz hakkında kişisel bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Bu bölümde, varsa eksik bilgileriniz mutlaka tamamlayınız.
bottom of page