top of page
Fotoğrafınla Gel - Seçici: Bekir Tuğcu
Fotoğrafınla Gel - Seçici: Bekir Tuğcu

19 Mar Cum

|

Zoom Online

Fotoğrafınla Gel - Seçici: Bekir Tuğcu

Konu : Ben ve Kimliğim Yalın bir sadelikte portre yerine kişi ve kişinin kimliğini ortaya koyan gerek üzerinde gerek yakın plan ya da fonda bir takım zenginlikler içeren portreler ya da yaşam fotoğrafları.

Biletler Satışta Değil
Diğer etkinlikleri gör

Saat ve Yer

19 Mar 2021 21:00

Zoom Online

Etkinlik Hakkında

Toplantıya katılmak için;

https://us02web.zoom.us/j/8056286088...

Meeting ID: 805 628 6088 Passcode: Anafod

Dikkat : * ZOOM programınızı toplantı öncesinde güncelleyiniz. * Toplantı saatinden önce toplantı salonuna girebilirsiniz. * Toplantı esnasında ilgililer hariç tüm mikrofonlar kapatılacaktır. * Danışma için yönetim kurulu üyelerimizden bilgi alabilirsiniz. * Üyelerimiz konuya uygun en fazla 5 fotoğrafını 19.03.2021 Cuma saat 20:00'e kadar sayman@anafod.org mail adresine gönderebilirler.

------------------------------------------------------------------------------

Bekir Tuğcu Kimdir?

1970 yılında İstanbul’da doğdum. Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanıyım. Halen Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Beyin cerrahisi kliniği Eğitim sorumlusu, klinik direktörü olarak çalışmaktayım.

Fotoğraf yolculuğum 1990 yılında, İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği)’da başladı. İFSAK ve Büyükçekmece Fotoğraf Derneği-BUFOD bünyesinde temel fotoğraf kurslarında eğitmenlik yapmaktayım. Ağırlıklı olarak insan öğesini ve yaşadığı çevre, yaşam şartları ile bağlantılarını ortaya koyan fotoğraflar çekiyorum. Tarzımı daha çok belgesel fotoğraf ya da doğrudan fotoğraf denilen gerçek yaşamın içinden gerçeği tespit eden, konuşan, anlatan, bir diyeceği olan fotoğraflar üzerine kurdum.

Çok sayıda karma sergide fotoğraflarım ile yer aldım. Tuğba Kırallı ile birlikte gerçekleştirdiğim “Tersane-i Amire” çalışması 2010 yılında Uğur Varlı sanat galerisinde ve Büyükçekmece Mimar Sinan Kervansarayında sergilendi. 2017 yılında “Aklımda kalan suretler” kişisel sergim Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezinde sergilendi.

Birçok ilde fotoğraf kulüplerinde, okullarda ve kongrelerde 100’ün üzerinde sunum yaptım. 2017 yılında Prof Güler Ertan’ın “Türk Fotoğrafında 1960’tan günümüze” kitabında yer aldım. 2013 yılında Emirates Photography Competition kapsamında tüm dünyadan Abu Dhabi’ye davet edilen 70 fotoğrafçı içinde yer aldım. 2012 yılında AFIAP (Uluslararası Fotoğraf Sanatçısı) ünvanı aldım.

2011 yılında Sami Güner kupasını kişisel olarak kazandım. 2012 yılında ise iki kişilik çalışmalar ile Sami Güner kupasını ikinci kez almaya hak kazandım. 2009-2010 sezonunda, İFSAK’da yılın başarılı fotoğraf sanatçısı ödülünü aldım.

İFSAK ve BÜFOD üyesiyim.

Evli ve 2 kız çocuk babasıyım.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page