top of page
Fotoğrafınla Gel - BURCU GÖKNAR
Fotoğrafınla Gel - BURCU GÖKNAR

26 Nis Cum

|

ZOOM online etkinlik

Fotoğrafınla Gel - BURCU GÖKNAR

Bu ay temamız : 'Anhedoni' Psikolojide 'haz yitimi' olarak açıklanan Antik Yunan kökenli bu kelime, aşina olduğumuz ve eskiden keyif aldığımız şeylere yönelik ilgi kaybını, keyif alamama halini ifade eder. Şehir hayatında, sosyal ve bireysel varoluş öykülerinde 'haz yitimi' imgelerini arayacağız.

Biletler satışta değil
Diğer etkinlikleri gör

Saat ve Yer

26 Nis 2024 21:00 – 23:50

ZOOM online etkinlik

Etkinlik Hakkında

Burcu Göknar

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu. Öğrencilik döneminde, üniversitenin haber ajansı olan MİHA’da fotoğraf editörlüğü yaptı, profesyonel yayın organları için fotoğraf çekti, haber-röportaj yazdı. 2003 yılından itibaren National Geographic Türkiye Dergisi ile başlayarak, yurt içi ve yurt dışındaki yayın organları için serbest fotoğrafçı olarak çalıştı. 2004’de İsveç Enstitüsü’nün ve Konsolosluğu’nun bursuyla Nordens FotoSkola Biskops Arnö’de eğitim gördü. 2010’da Marmara Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri Yüksek Lisansı’nı tamamladı, 2014’de Doktora programına kabul edildi.

Varoşlara dair fotoğrafları, 2001’de İfsak 17. Uluslararası Fotoğraf Festivali’nde; “Gece Vardiyası” başlıklı projesi, 2005’de 9. İstanbul Bienali Konukseverlik Alanı’nda, 2008’de İtalya Sardunya’da Menotrentuno-II Fotoğraf Festivali’nde, 2009’da İtalya Sassari Güzel Sanatlar Akademisi’nde sergilendi, 2010’da Asian Women Photographers Showcase adı altında Kamboçya Angkor Photo Festival’den başlayarak Londra, NewYork , Tokyo, Singapur, Yeni Delhi, Pekin gibi pek çok şehri dolaştı, yurt dışında farklı dergilerde yayınlandı, adı geçen proje 2013’te ‘Türkiye’den Kadın Fotoğrafçılar’ Sergisinde yer aldı, İz Dergisi, Marie Claire China ve Vision China Dergileri’nde yayınlandı.

‘Tersine Göç’ konulu fotoğrafları, 2010 yılında Türkiye, Yunanistan ve Rusya’dan 5 fotoğrafçının davet edildiği sergide önce İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde, ardından Moskova Uluslararası Fotoğraf Bienali’nde ve Selanik Uluslararası Fotoğraf Bienali’nde sunuldu.

İlk kitabı VEFA, 2010 yılında Fotoğrafevi Yayınları tarafından yayımlandı.

Beşiktaş Belediyesi’nde Fotoğraf Eğitmenliği yaptı, özel fotoğraf dersleri verdi.

AKSANAT, Kırk Haramiler, İFSAK gibi farklı kurumsal yapılarda tematik fotoğraf atölyeleri düzenledi.

Tarih : 26.Nisan.2024 Cuma / Saat : 21:00

TOPLANTIYA KATILMAK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

veya yandaki bilgiler ile giriş yapabilirsiniz : 

Toplantı Kimliği : 805 628 6088    Toplantı Parolası : Anafod

Üyelerimizin ve misafirlerimizin de fotoğraflarıyla katılabileceği çevrimiçi (online) bir etkinliktir.

İzlemek serbest ve ücretsizdir.

Fotoğrafların kime ait olduğu bilinmeyecek şekilde birlikte izliyoruz ve değerlendiriyoruz.

Beğenimizi kazanan ve en çok beğeni alan ayın ilk üç fotoğrafına minik bir armağan veriyoruz.

Dikkat :

* Fotoğraflarınızı 23.02.2024 Cuma saat 20:00'ye kadar gönderebilirsiniz.

* ZOOM programınızı toplantı öncesinde güncelleyiniz.

* Toplantı saatinden önce toplantı salonuna girebilirsiniz.

* Toplantı esnasında ilgililer hariç tüm mikrofonlar kapatılacaktır.

* Danışma için yönetim kurulu üyelerimizden bilgi alabilirsiniz.

* Yönetmeliği okumak için buraya tıklayınız Fotoğraf göndermenizi kolaylaştırmak için www.anafod.org sitemizin iletişim menüsü altına Fotoğraf Gönderme seçeneği koyduk. Bu seçenek yardımı ile Fotoğrafınla Gel etkinliğimiz için sistemimize doğrudan fotoğraf yükleyebileceksiniz. Fotoğrafınla Gel için e-posta ile gönderilen fotoğrafları kabul etmeyeceğiz / değerlendirmeye almayacağız. Bilgilerinize sunar, etkinliğimize bekleriz ..

Fotoğraf Göndermek İçin Buraya Tıklayınız

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page