top of page
Coşar Kulaksız Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
Coşar Kulaksız Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi

06 Nis Sal

|

Zoom Online

Coşar Kulaksız Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi

"Unuttuklarımızı Özlediğimiz Hatırladıklarımızdan Uzaklaştığımız Bir Oyun Bu"

Biletler Satışta Değil
Diğer etkinlikleri gör

Saat ve Yer

06 Nis 2021 21:00

Zoom Online

Etkinlik Hakkında

Join Zoom Meeting

https://us02web.zoom.us/j/8056286088...

Meeting ID: 805 628 6088 Passcode: Anafod ------------------------------------------------------------------------------

Coşar Kulaksız Kimdir? 1975 yılında Ankara’da doğdu. 1997 yılında Rutgers, New Jersey Eyalet Üniversitesi’nde lisans eğitimini, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini, 2010 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotograf Bölümü’nde sanatta yeterlilik programını tamamladı. 2008 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotograf Bölümünde “Fotografın Güncel Sanattaki Yeri” adlı dersi vermeye başladı.

Türkiye Fotograf Sanatı Federasyonu’nun oluşum sürecinde aktif görev alıp, FIAP’ın (Uluslararası Fotoğraf Federasyonu) Türkiye temsilciliğini üstlendi (2004-2005). 2016-2017 yıllarında İstanbul Fotoğraf Festivali’nin uluslararası ilişkilerin koordinasyonunu yaptı ve kürasyon ekibinde yer aldı.

2001-2004 yılları arasında REFO Color’da koordinatör olarak çalıştı. 2016 yılında babası, A. Halim Kulaksız ile beraber hem internetten hem de galerilerinden fotoğraf sanatçılarına ve eserlerine daha kolay ulaşılabilir hale getirecek galeri ve temsil sistemi olan DIFOART’ı başlattılar. 2004 yılından itibaren DIFOLAB Dijital Fotograf Laboratuvarlarında şirket ortağı olarak iş hayatına devam etmektedir.

Birçok ulusal ve uluslararası yarışmalarda fotografları ödül ve sergileme hakkı kazandı. 2005 yılından itibaren Suna ve İnan Kıraç Vakfı PERA Müzesinin uluslararası fotoğraf projeleri danışmanlığını ve 2015 yılından itibaren FOLKART’ın uluslararası fotoğraf etkinliklerinin direktörlüğü görevlerini sürdürmektedir. Açık Öğretim Fakültesi için yazmış olduğu 3 tane fotoğraf üzerine ders ünitesi halen AÖF programlarında öğretilmekte ve kitaplarında basılmaktadır.

2017 yılında dünyanın sayılı fotoğraf bienallerinden Çin’deki DIPE Festivalinde Türkiye’yi üç sanatçı ile temsil eden ilk Türk küratör olmasının yansıra, PERA Müze’sindeki “Yıldız Moran – Zamansız Fotoğraflar” sergisi başta olmak üzere birçok kurum, müze ve sanatçı için elliden fazla serginin küratörlüğünü üstlendi. 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında “Kızılötesi İstanbul”, 2016 yılında “Fragmental Problematique – Bakış ile Ruhun Derinliklerine Yolculuk” ve son olarak “Unuttuklarımızı Özlediğimiz Hatırladıklarımızdan Uzaklaştığımız Başı Sonu Olmayan Bir Oyun Bu” sergilerini açtı. 2018 yılında itibaren AICA’nın (Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği) üyesi oldu.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page