top of page
Anafod - Murat Harmanlıklı Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
Anafod - Murat Harmanlıklı Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi

09 May Sal

|

Zoom Etkinlik

Anafod - Murat Harmanlıklı Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi

"a desperate odyssey"

Biletler satışta değil
Diğer etkinlikleri gör

Saat ve Yer

09 May 2023 21:00

Zoom Etkinlik

Etkinlik Hakkında

Anafod - Murat Harmanlıklı Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi "a desperate odyssey"

09.05.2023 Salı Saat 21.00

Join Zoom Meeting https://us02web.zoom.us/j/8056286088...

Meeting ID: 805 628 6088 Passcode: Anafod

------------------------------------

Murat Harmanlıklı Kimdir? İzmit doğumluyum. Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. Fotoğraf ile 1996 yılında üniversite yıllarında tanıştım. Yüksek Lisans ve çalışma hayatı nedeniyle bir süre ara verdiğim fotoğrafla ikinci ve asıl buluşmam 2007 yılında karanlık odada siyah beyaz filmlerini yıkamamla ve baskılarını yapmamla birlikte başladı. Uzun bir süre analogdan vazgeçmemek için diretsem de 2016 yılından beri digital makinelerle fotoğraf çekiyorum.

Kendi adıma iki unsurun benim fotoğrafımın oluşmasında etkili olduğunu düşünüyorum. Bir edebiyat aşığı olarak; romanların görsel dünyasının, roman kahramanlarının bakış açılarının fotoğrafik imgeler oluşturmada ve insanın kendi dünyasını yansıtmasında en az fotoğraf görmek kadar, belki de ondan daha etkili olduğu inancındayım. İkinci olarak gündelik yaşamın hırgüründen uzakta kendimi unutarak ve unutturarak sokaklarda kalabalıkların arasında kaybolmak, zihinsel ve ruhsal bir tedavi olmasının yanı sıra fotoğraf anlamında da bana sonsuz olanak sağlıyor.

Üst başlık olarak “a desperate odyssey” adını verebileceğim bu sunum beş bölümden oluşmaktadır. Bir zamanlar hayalini kurduğum, ancak kelimelerle yazamadığım romanı fotoğraflarla yazmak ve bir gün kitap olarak çıkarmak adına atılan alçakgönüllü bir adım olarak değerlendirilebilir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page