top of page
Anafod - Ercan Arslan Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
Anafod - Ercan Arslan Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi

17 Ara Cmt

|

Kadıköy

Anafod - Ercan Arslan Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi

"Fotoğrafın Sınırlarını Zorlamak"

Biletler satışta değil
Diğer etkinlikleri gör

Saat ve Yer

17 Ara 2022 20:00

Kadıköy, Hasanpaşa, Kurbağalıdere Cd. No:125, 34722 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Anafod olarak başladığımız yüz yüze etkinliklerimize devam ediyoruz. Ayda bir kere Müze Gazhane T Atölyesi'nde yapacağımız etkinliklerin Aralık ayı konuğu Ercan Arslan ve "Fotoğrafın Sınırlarını Zorlamak"

17.Aralık.2022 Cumartesi Saat.20.00

Müze Gazhane T Atölyesi Kurbağalıdere Cd. No:125 Hasanpaşa/Kadıköy

-------------------------------------------------------------------

“Fotoğrafın Sınırlarını Zorlamak”

Fotoğrafçılar tarihe görsel notlar düşer, bu notlar bir kişinin bir kurumun bir şehrin bir ülkenin ve Dünya’nın görsel hafızasını oluşturur. Bir foto muhabiri olarak her zaman yaşadığım dönemin sosyal ve toplumsal olaylarını, ünlü kişilerini, yaşadığım şehir ve ülkeyi fotoğraflamakla kendimi sorumlu hissettim. Daha iyisini yapabilmek için her zaman fotoğrafçılığın sınırlarını zorlamaya çalıştım, çalışıyorum.

Bu buluşmadaki amacım; Türk fotoğrafı üzerinden, fotoğrafın sınırlarına yaptığım yolculuklarda edindiğim deneyimleri, yaşadığım güzel yol hikâyelerin fotoğraf severlerin sınırına taşımak.

-------------------------------------------------------------------

Ercan Arslan Kimdir?

1970 doğumlu olan Ercan Arslan,1997 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi GSF Fotoğraf Bölümünden mezun oldu. 2019 yılında MSGSÜ’de Yüksek Lisansını, tamamladı.1995 yılından buyana Milliyet Gazetesi’nde Foto Muhabiri ve Fotoğraf editörü olarak görev yapan Arslan, MSGSÜ Fotoğraf Bölümü, YTÜ Fotoğraf- Video Bölümünde “Basın Fotoğrafı” dersi vermektedir.

Arslan’ın, açtığı kişisel fotoğraf sergilerinden bazıları;

“Doğuya Dokunmak” / Güney Kore, “Su ile Gelen Kültür” / İstanbul, “Perdedeki Kadınlar” / İstanbul, “Mal Pazarı “/ Bursa, “Oksijen” / İstanbul.

Arslan’ın katıldığı karma fotoğraf sergilerden bazıları;

Ara Güler ve İzzet Keribar ile “Kadına Dair” / İstanbul Aralarında Ara Güler’inde olduğu beş fotoğrafçı ile İtalya ‘da “Öteki İstanbul” Yine aralarında Ara Güler’inde olduğu beş fotoğrafçı ile Güney Kore’de “İpek Yolu” sergileri.

Televizyon;

Ercan Arslan, 2013 yılında World Travel Channel da “Şimdi Fotoğraf Zamanı” adlı 21 bölümlük bir televizyon programı hazırlayıp sundu.

Kitap;

“Doğuya Dokunmak” (Ercan Arslan-Kamil Fırat)

Aldığı Ödüllerden bazıları;

2011 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti “Yılın Fotoğrafçısı” ödülü, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği “Avrupa Birliği Ödülü 1.lik”, Getty İmages Fotoğraf “Başarı Ödülü”

Ercan Arslan; Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği, Ve İFSAK Onur üyesidir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page