Ümit Malkoçoğlu&Erdal Gömceli


2 Mayıs Salı 20:00 da İmpladent salonunda 
Ümit Malkoçoğlu&Erdal Gömceli den
yaban hayattan Kareler sunumunu izliyeceği


Ümit Malkoçoğlu

1974 Trabzon doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Eşi ve oğlu ile beraber Gebze’de yaşıyor.

GEFSAD (Gebze Fotoğraf Sanatı Derneği) ve GEDOSK (Gebze Doğa Sporları Kulübü) kurucu üyelerinden olan sanatçı aynı zamanda TRAMEM (Türkiye’nin Anonim Memelileri) isimli yaban hayat fotoğraflarının paylaşıldığı ulusal bir internet sitesinin de yöneticilerinden. 

GESMEK bünyesinde temel fotoğraf eğitimleri veren sanatçı aynı zamanda Ballıkayalar Tabiat Parkı'nda Dört Mevsim Yaban Hayat isimli çocuklara yönelik bir doğa eğitimi projesinin de yürütücüsü

Erdal Gömceli

1970 Uşak doğumludur.Lisans öğrenimini 1992 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari İşler Fakültesi İşletme bölümünde tamamladı.2014 yılında Anadolu Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve 2016 yılında da Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık önlisans bölümünlerini bitirdi.

Doğa sporları tutkusuna, 1999 yılında fotoğrafı da ekledi.Negatif ve dia film çekimiyle başlayan fotoğraf serüvenini 2008 yılında dijital ortama taşıdı.Kuş gözlemciliği ve yaban hayatın fotoğraflanmasına duyduğu ilgi ile beraber, her doğaya çıktığında bulunduğu ortamın flora ve faunasını fotoğraf karelerine aktarmaya başladı.
ANAFOD üyeliği yanında aynı zamanda TRAKUŞ (Türkiye’nin Anonim Kuşları) ve TRAMEM (Türkiye’nin Anonim Memelileri) üyelikleri bulunmaktadır.2011 yılında Kızılırmak Deltasında bulunan kuş türlerinin gözlenmesi ve fotoğraflanması için Samsun Valiliği tarafından davet edilen TRAKUŞ ekibinde yeralmış, saha gözlemleri sırasında Küçük Alamecek kuşunu deltada ilk defa fotoğraflayarak, deltadaki kuş türüne katkıda bulunmuştur.Haber yerel ve ulusal basında yer almıştır. Daha çok İstanbul çevresinde bulunan Kartepe, Elmacık, Kapıorman ve Samanlı dağları silsilesinde çalışma yapmaktadır.Bunun yanında zaman zaman Kayseri Sultan Sazlığı,Niğde Aladağlar,Kastamonu Küre Dağları,Ankara Kızılcahamam ve Karabük Yenice Ormanlarında da çalışmalara katılmaktadır.

Fotoğraf yaşantısına ANAFOD’da yönetim kurulu üyesi ve gezi birimi sorumlusu olarak devam etmektedir.


  • BİZE ULAŞIN

  • Feyzullah Mh. Bağdat Cd. Plaj Yolu Sk. N:3/C Maltepe / İstanbul

  • 0216 399 4115

  • bilgi@anafod.org

www.teknovizyon.net/
YukariCik