Serkan Tekin

ANAFOD olarak yeni sezon etkinliklerimize ekim ayı itibariyle tekrar başlıyoruz. Sizlerin derneğimizi özlediğiniz kadar bizde sizleri özledik, ancak üzülerek belirtmemiz gerekiyor ki pandemi sebebiyle uzun bir süre daha etkinliklerimizi yüz yüze olarak değil de çevrim içi olarak Zoom programı üzerinden gerçekleştireceğiz.
Çevrimiçi etkinliklerimizi izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik tarihinde önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek ya da sadece aşağıdaki linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından katılım gerçekleştirebilir. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise Android Market ya da Apple Store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilirler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - Serkan Tekin Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi "İstanbul ve Sokak Fotoğrafçılığ"
27.10.2020 Salı Saat 21.00
Join Zoom Meeting
Meeting ID: 805 628 6088
Passcode: Anafod
 
Serkan Tekin Kimdir?
1982 Eskişehir doğumluyum. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum.
Fotoğrafa başlamam yaklaşık 7 sene önce oldu. Edebiyattan, sinemadan, müzikten kısacası sanattan keyif alsam da hep tüketim, hep tüketim olmamalı, kendim bir şeyler üretmeliyim dedim ve içimdeki ‘Fotoğraf’ diyen sesi dinleyerek ilk fotoğraf makinemi aldım. İstanbul kazan ben kepçe dolaşan, kendi halinde bir fotoğrafçı oldum.
Fotoğraf makinemi aldığımdan itibaren sokaklardaydım, ama kafam karışıktı. Ne yapmalıydım, nasıl yapmalıydım emin değildim. Fotoğrafı ve fotoğraf makinemi tanıdıkça, sokaklara ve insanlara alıştıkça o kafa karışıklığı gitmeye başladı. Anlatmak istediğim her şeyin, aradığım sanatın sokaklarda olduğunu anladım. Mizah da sokaktaydı, acı da... Güzel ve çirkin, iyi ve kötü, canlı ve cansız, biçim ve hikaye, normal ve anormal, gerçek ve hatta gerçeküstü... hepsi sokaktaydı. Bilim kurgu ya da fantastik işler bile yapabilirdim sokaklarda. Böylece yavaş yavaş bağlandım sokak fotoğrafçılığına ve sokaklara. Benim için o kadar önemli bir alan oldu ki, orada mutlu oluyorum, orada oynuyorum, orada içimi döküyorum, orada bir şeyler deniyorum.
Sanatta mizahı, absürdlüğü ve soyutlamayı/soyutlanmayı seviyorum. Sokakları kullanarak da kendimi sevdiğim şekilde ifade etmeye çalışıyorum. İstanbul’un sokakları da hepsini veriyor tabii ki. Nerede okuduğumu hatırlamıyorum, Hemingway Paris için söylemiş : '' Öyle bir şehirdir ki, sen ne kadar istersen o kadar verir.'' Paris’i bilmiyorum ama İstanbul öyle bir şehir. Sen ne kadar istersen, gezersen, gözlersen, iletişim kurursan, ararsan, cesursan, deliysen, doluysan.... O kadar verir.
 


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik