Salim Okumuş

Sevgili Anafod üyeleri ve fotoğraf severler,
Bildiğiniz üzere; Corona salgını yüzünden içişleri bakanlığı tarafından gönderilen genelgeyle ülkemizde tüm dernek faaliyetleri askıya alınmıştır. Anafod Yönetim kurulu olarak bu dönemden beri Zoom programı üzerinden sunum ve söyleşiler düzenlemekteyiz.
Etkinliklerimize izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik tarihinde önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek ya da sadece aşağıdaki linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından katılım gerçekleştirebilir. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise android market ya da apple store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilirler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
------------------------------------------------------------------------------------------
Anafod - Salim Okumuş Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
30.06.2020 Saat : 21:00
Zoom'a aşağıdaki link ile
https://us02web.zoom.us/j/8056286088...
ya da aşağıdaki bilgiler ile giriş yapabilirsiniz.
Meeting ID: 805 628 6088
Password: anafod
------------------------------------------------------------------------------------------
Salim Okumuş Kimdir?
1952 yılında Trabzon’da doğmuşum. İstanbul Akşam Ticaret Lisesinden mezunum. Tekstil ticaretiyle uğraştığımız 2000 yılında kapadığımız bir firmamız vardı.
1973 yılında fotoğraf çekmeye başladım.
1976 yılında Ses dergisi Türkiye Liselerarası fotoğraf yarışmasında ikinci oldum. (17.04.1976)
1977 yılında Yeni Fotoğraf-T.Turing kurumunun ulusal fotograf yarışmasında üç daldaki ödülden biri olan saydam bölüm birincisi oldum. (27.04.1977)
1977 yılında İFSAK’a üye oldum. (14.10.1977 başvuru)
1978 yılında İFSAK’ın ulusal yarışmasında dördüncülük ödülünü
1979 yılında Yapı Kredi Bankasının ulusal düzeyde düzenlediği yarışmada 10 eşit ödülünden birini kazandım
1983 yılında Akşehir Nasrettin Hoca ulusal yarışmasında mizah ödülünü kazandım
Derneğimizin(İfsak’ın) Mehmet Bayhan başkanımın önderliğinde, bütün kurullarında 1979 ile 1986 yılları arasında görev aldım. Yaptığımız sergiler,bianeller,fotoğraf etkinliklerine katıldım, katılmaktayım./// Ayrıca ulusal ve uluslararası yarışmalara, karma sergilere katıldım.Kültür merkezlerinde, Üniversitelerde,derneklerde (Afsad,İfsak,Bodfad,Anafod vs.),CaddebostanK.M, B.MançoK.M. . fotoğraf gösterilerim oldu,olmakta
Basında 1977 yılından başlayarak röportajlarım ve yazılarım yayımlandı ve yayımlanmakta.
Kitap, albüm kapağı ve takvim çalışmalarım oldu. 2012 de İfsak'daki 35 yıllık üyeliğim onursala çevrildi.Geçtiğimiz yıl da derneğim İfsak tarafından 40. Yıl plaketine değer bulundum.
MÜZİK ÇALIŞMALARIM
Çocukluğumda annemden ve radyomuzdan (Grundig 1953 model) dinlediğim müzikler ilgimi çekerdi. Ben de mırıldanırdım. Büyüdükçe,müzik daha çok ilgi alanıma girdi. 1975-76 yıllarında Türk Folklor Kurumunundan, halk müziği ile ilgili,solfej ve repertuar eğitimi almıştım. Hocalarımız Ömer Şan
(rahmetli) ,Mustafa Hisarlı,Arif Sağ ve Mehmet Özbek'di. Kaset döneminde sevdiğim her tür müziği sistemli bir biçimde biriktirmeye başlamıştım. Aynı zamanda sevdiğim parçaların sözlerini ayrıntılı bir biçimde yazıyordum ve yazmaktayım. (1975-2020 )
2007-2009 yıllarında İSMEK Hasanpaşa Müzik İhtisas Merkezinde,Sn.İlknur Yurtman hocamızdan şan dersleri aldım ve yıl sonlarında önerisi üzerine solist olarak görev yaptım. İlk müzik kayıtlarını 70 li
yılların başlarında yapmıştık. Eko etkisi nedeniyle de,2 teyp ile banyoda kayıt yaptığımız bile olmuştu. 2000 den sonra yaygınlaşan, ucuzlayan ve pratik olan dijital müzik evlere de girmeye başladı. Ben de 2004 yılında evimde bir stüdyo kurdum. Çalışmalarımı buradan yürütüyorum. Sevdiğim şarkıları, türküleri,ezgileri seslendirip kimilerini klip yapıp Facebook,Youtube,İnstagram gibi kanallarda;kimilerini de bazı müzik kanallarında, Smule, Soundcloud, Reverbnation gibilerinde paylaşmaktayım. Başından bu güne değin bana emeği geçen tüm hocalarıma saygı,sevgi ve selamlarımı yolluyorum. Aramızdan ayrılanlara da rahmetler diliyorum. Sağlık ve esenlik dileklerimle.


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik