Oktay Çolak

ANAFOD olarak yeni sezon etkinliklerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Bu hafta Prof. Oktay Çolak ile birlikte portre fotoğrafı üzerine çok keyifli bir çevrimiçi etkinlik gerçekleştireceğiz. Uygun olan herkesi etkinliğimize bekliyoruz.
Çevrimiçi etkinliklerimizi izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik tarihinde önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek ya da sadece aşağıdaki linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından katılım gerçekleştirebilir. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise Android Market ya da Apple Store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilirler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - Oktay Çolak Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
20.10.2020 Saat 21.00
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/8056286088...
Meeting ID: 805 628 6088
Passcode: Anafod
 
Oktay Çolak Kimdir?
1970 Yılında Trabzon Çaykara’da doğdu. İşletme, Sosyoloji ve Felsefe lisans eğitimi aldı. Yüksek Lisansını “Fotoğraf Sanatında Renkli Karanlık Oda”, Sanatta Yeterlik eğitimini ise “Portre Fotoğrafı Üzerine” adlı çalışma ile tamamladı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak başladığı akademik hayatını aynı kurumda, Profesör unvanı ile Enstitü Müdürü olarak sürdürmektedir.
Bir dönem ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak birçok ödül aldı. Fotoğrafları birkaç müze tarafından kabul edildi. Dünyanın değişik yörelerine fotoğraf amaçlı kültürel gezileri yaptı. Fotoğraf ilk başladığı yıllarda doğa, mimari ve manzara ile ilgilenirken sonrasında insanı merkeze alan çalışmalar yaparken portre fotoğrafına yöneldi.
Eylül 2003’de ilk kişisel sergisini Taksim Sanat Galerisinde “Doğa”, 2004’ Mayıs ayında Fotografevi Sanat Galerisi’nde ikinci kişisel sergisini “On yılda” başlığı altında fotoğraf severlerle paylaştı. Bu sergileri yurt içi ve yurt dışında birkaç kez sergiledi. 2007 Londra’da, eğitim gördüğü dil okulunda “Callan Okulunda Yaşam”, 2009 yılında, yine Londra’da “50 Ülkeden 50 Yüz” isimli sergisini izleyicilere sundu. 2013 yılında Bursa’da “Cansız Mankenler”, 2016 yılında, Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesinde “Zamana Direnen Mekânlar: KAHVEHANELER” isimli kişisel sergilerini açtı. “Doğa”, “On Yılda”, “50 Ülke 50 Yüz” adıyla üç albümünün yanında “Gün Işığında Portre” isimli bir de eğitim kitabı yayımlandı.


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik