Oğuz Büktel

Sevgili Anafod üyeleri ve fotoğraf severler,
Bildiğiniz üzere; Corona salgını yüzünden içişleri bakanlığı tarafından gönderilen genelgeyle ülkemizde tüm dernek faaliyetleri askıya alınmıştır. Anafod Yönetim kurulu olarak bu dönemden beri Zoom programı üzerinden sunum ve söyleşiler düzenlemekteyiz.
Etkinliklerimize izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik tarihinde önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek ya da sadece aşağıdaki linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından katılım gerçekleştirebilir. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise android market ya da apple store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilirler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - Oğuz Büktel Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
07.07.2020 Saat: 21:00
Zoom'a aşağıdaki link ile
ya da aşağıdaki bilgiler ile giriş yapabilirsiniz.
Meeting ID: 805 628 6088
Password: anafod
------------------------------------------------------------------------------------------
Oğuz Büktel Kimdir?
1965 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde, yüksek lisansını ise İstanbul Üniversitesi Para/Banka Bölümünde tamamladı. 1989 yılında başlayan Yatırım Bankacılığı kariyerini Araştırma ve Portföy Yönetimi alanında çeşitli aracı kurumlarda sürdürdü. Ekonomi televizyonu CNBC-e’nin kurucularından olup, halen bağımsız finansal danışmanlık yapmaktadır. 2018 Haziran ayında Fenerbahçe Spor Kulübü Denetim Kurulu asil üyesi olarak seçilmiştir.
İlk SLR’ını 1988 yılında aldı ve üniversite yıllarından bu yana süren fotoğrafçılık hobisine, 2002 yılında Fototrek’te aldığı temel eğitimle devam etti. 2015 yılında İFSAK üyesi olmasının ardından seminerler biriminde danışman yardımcısı olarak görev aldı ve birçok atölye ve seminerde katılımcı ve danışman yardımcısı olarak bulundu. Halen çeşitli proje ve seminerlerde danışmanlık yapıyor.
Altan Bal, Arel Kalender, Ali İhsan Gökçen , Burak Bulut Yıldırım, Burak Şenbak, Ekrem Yiğit, Hakan Hatay, Salih Güler ve Timurtaş Onan gibi hocalardan fotoğraf eğitimi almış ve çeşitli projelerde birlikte çalışmıştır.
Türkiye’nin Deniz Fenerleri adlı üç yıldır süren projesini denizfenerleri.com adlı web sitesinde yayınlamıştır. Fotoğrafları ve gezi yazıları Atlas Dergisi, İFSAK Blog ve Fotoğraf Dergisi’nde yayınlanmaktadır. Uzun pozlama ve yıldız fotoğrafçılığı özel ilgi alanı, ayrıca doğa, manzara ve seyahat fotoğrafçılığına ilgi duymaktadır.
2019 yılından buy ana İFSAK Yönetim Kurulu üyesidir.
2019 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nden mezun oldu, halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Fotoğrafçılık okuyor.
 


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik