Hayrettin Kağnıcı

Sevgili Anafod üyeleri ve fotoğraf severler,
Bildiğiniz üzere; Corona salgını yüzünden içişleri bakanlığı tarafından gönderilen genelgeyle ülkemizde tüm dernek faaliyetleri askıya alınmıştır. Anafod Yönetim kurulu olarak bu dönemden beri Zoom programı üzerinden sunum ve söyleşiler düzenlemekteyiz.
Etkinliklerimize izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik tarihinde önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek ya da sadece aşağıdaki linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından katılım gerçekleştirebilir. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise android market ya da apple store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilirler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - Hayrettin Kağnıcı Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
21.07.2020 Saat: 21:00
Zoom'a aşağıdaki link ile
ya da aşağıdaki bilgiler ile giriş yapabilirsiniz.
Meeting ID: 805 628 6088
Password: anafod
------------------------------------------------------------------------------------------
 
Hayrettin Kağnıcı Kimdir?
Makine Yüksek mühendislik eğitiminden sonra kendi firmasını kurarak iş hayatına atılmış, CNC kontrollü sanayi makineleri konusunda uzun yıllar sektörde hizmet vermiş, özellikle metal ve alaşımlı çeliklerin kesilmesi konularında gerek pratik gerekse teorik olarak uzmanlaşmıştır. Eğitim kurumlarında ve birçok firmada konu ile ilgili uzmanlık eğitimleri vermiş makaleler yayınlamıştır.
Ülke gelişmesinde sivil toplum örgütlerinin çok önemli olduğuna inanmış ve üniversite yıllarından itibaren birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev almıştır. Bunların içinde önemlileri, TÜGİAD (Türkiye Genç İş adamları derneği), Beyaz Nokta Temiz Toplum Temiz Siyaset derneği, TİAD (Takım Tezgahları İş Adamları derneği) yanı sıra sosyal içerikli bir çok kurumda görev almıştır.
Profesyonel iş hayatının yanı sıra, yıllardan beri süregelen seyahat etme ve fotoğraf çekme tutkusunu önceleri “fırsat buldukça.” diye nitelerken, sonraları bu tutkusuna daha fazla zaman ayırmaya başlamıştır. Hayrettin Kağnıcı 120 ün üzerinde gezdiği ülkelerde, farklı kültürlerdeki yaşamları ve bu yaşamların temel unsuru ola “insan”ı fotoğraflarında yansıtmaya çalışmıştır.
Bütün insanların temelde aynı biyolojik özellikler de olması, hırs, sevinç, gülme, ağlama, mutluluk çoğalma gibi temel duygu ve davranışların benzer olmasına karşın, çevre ve kültür farklılıkları ile sonradan kabul edilen değerlerin, toplumları ayrıştıracak kadar karmaşık ve ters olması dikkatini çekmiş, bu antropolojik gözlemlerini de fotoğraflara yansıtmaya çalışmıştır.
Bir toplumda kutsal ve mutlak olan bir değer başka yerde bir şey ifade etmemekte, birisi için iyi, güzel olan bir başka yerde tam aksi kötü ve çirkin olabilmekte. Kültürleri yaratan insanı, farklı ortamlarda fotoğraflarını ve gezi notlarını web sitesinde paylaşmaktadır.
Ülkeleri önemli yapan değerler, o topraklarda oluşan medeniyetler, uygarlık ve kültürlerdir. Bunları yaratan var eden temel kaynak da insandır. Geçmişte insanların yarattığı eserler ile bugün o dönemler hakkında bilgi ediniyoruz. Bugün bile bazı eserler yapıldığı dönem dikkate alındığında bizleri hayrete düşürmekte. Mısır piramitleri, İnka ve Maya Medeniyetlerinden kalan eserler gibi. Bütün tarihi eserler önemlidir ve bunlar Unesco dünya Mirası ilan edilerek koruma altına alınmıştır. 2015 yılında, 36 farklı ülkede Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan kültürel değerleri anlatan Dünya Mirası ve insan “konulu fotoğraf sergisini farklı şehirlerde sergilemiş, 2017 yılında “Moğolistan ve Altın kartallar” projesinin fotoğraf sergisini açmıştır.


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik