Hakkı Ceylan

Sayın Anafod Üyeleri,
Bildiğiniz üzere; Corona salgını yüzünden içişleri bakanlığı tarafından gönderilen genelgeyle ülkemizde tüm dernek faaliyetleri askıya alındı ve derneğimiz de bu sebeple geçen ay kapandı. Yönetim kurulu olarak uzun zamandır nasıl etkinlik yapabileceğimize dair çalışmalar yapıyorduk. Şu an okullarda öğrencilere ders / eğitim maksatlı kullanılan Zoom programı (aşağıda bilgilendirme mevcut) üzerinde yaptığımız çalışmalarda bu program üzerinden sunum etkinliklerimizi online ortam üzerinde yapabileceğimizi tespit etmiş durumdayız.
Sunumu bilgisayardan izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik günü önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek sunuma katılabilecekleri gibi, sadece linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından sunuma katılabilecekler. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise android market ya da apple store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilecekler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - Hakkı Ceylan Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
28.042020 Saat : 20:00
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/84531659171...
Meeting ID: 845 3165 9171
Password: 012330
-----------------------------------------------------------------------------------------
Bu haftaki konuğumuz Hakkı Ceylan ve izleyeceğimiz sunumlar;
* Content
* Omo Vadisi
Hakkı Ceylan Kimdir?
1973 yılında İstanbul’da doğdum ve büyüdüm. Aslen kuzeyliyim; yani Karadeniz kültürü ile yetiştim. İTÜ Gemi İnşaatı Fakültesinden mezun oldum ve uzun yıllar I.T. sektöründe çalıştım, sonra istifa edip Turizm sektörüne geçiş yaptım.
İlk fotoğraf makinemi 1989 yılında o zamanki Rus Pazarından satın almıştım, lise son sınıftaydım. O zamandan beri fotoğrafçılığa olan ilgim artarak devam etti. Son on beş, yirmi yıldır hayatımın merkezinde yer alıyor. Fotoğraf çekiyorum ve fotoğrafla ilgili yazıyorum. İşim gereği çok seyahat ettiğimden her kültürden ve bölgeden insanlarla temasım oluyor. Fotoğraf ise zihnimdekilerle etrafımda olup bitenin bir bileşkesi olarak ortaya çıkıyor.
Hayata bakış açımın son aldığı şekil tek kelimeyle: Zen. Fotoğrafla Zen’i birleştirebilmenin tek yolunun da Sokak Fotoğrafçılığı olduğunu düşündüğümden son zamanlarda sadece sokak fotoğrafçılığı ile ilgileniyorum. Zen’de hedef yolun kendisidir. Bir amaç için fotoğraf çekmiyorum, belgeleme veya sanat eseri oluşturma gibi bir iddiam yok, benim fotoğraflarımda da amaç basitçe o fotoğrafın kendisidir.


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik