Hakan Aytekin

ANAFOD olarak yeni sezon etkinliklerimize ekim ayı itibariyle tekrar başlıyoruz. Sizlerin derneğimizi özlediğiniz kadar bizde sizleri özledik, ancak üzülerek belirtmemiz gerekiyor ki pandemi sebebiyle uzun bir süre daha etkinliklerimizi yüz yüze olarak değil de çevrim içi olarak Zoom programı üzerinden gerçekleştireceğiz.
Çevrimiçi etkinliklerimizi izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik tarihinde önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek ya da sadece aşağıdaki linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından katılım gerçekleştirebilir. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise Android Market ya da Apple Store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilirler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - Hakan Aytekin Online Söyleşisi
enstANtane Belgesi Üzerine Söyleşi
Moderatör Osman Ürpep
12.01.2021 Salı Saat 21.00
Join Zoom Meeting
Meeting ID: 805 628 6088
Passcode: Anafod
------------------------------------------------------------------------------
“AN”ı Aşmak, ZamAN”a Ulaşmak
1980’lerin sonlarında Mardin-İdil’de çekilen, 18 kişinin yer aldığı bir fotoğraftan hareket edilen AN/enstANtane/instANt belgeselinde Süryanilerin yurt dışına göçü ele alınıyor. Fotoğraftaki kişilerin bugün dokuzu Almanya’da, yedisi İsviçre’de yaşıyor; Türkiye’de kalan sadece iki kişi…
Belgesel filmde, geçmişin karanlığında kalan bu fotoğrafın izini sürüp o “an”a tanıklık edenlerin o “an”ı nasıl anımsadıkları sorgulanırken, geçmişin bu “an”ına bugünün “an”ları ekleniyor, toplumsal hafızanın bir boşluğu doldurulmaya çalışılıyor.
Yönetmen: Hakan Aytekin
Yapımcı: Hakan Aytekin - Özcan Geçer
Görüntü: Turhan Yavuz - Oğuzhan Demirtaş
Müzik: Nadir Göktürk - Can Göktürk
Kurgu: Koray Ecer
62 dakika
------------------------------------------------------------------------------
Hakan Aytekin Kimdir?
1961 yılında Ankara’da doğdu. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Basın ve Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Anabilim Dalında yüksek lisans; Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Anabilim Dalında doktora derecesini tamamladı. Suha Arın’la başladığı belgesel sinema alanında senarist ve yönetmen olarak çok sayıda ürün verdi. Filmleri pek çok ulusal ve uluslararası festivalde yer aldı, ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüler kazandı. Ayrıca sinema alanında Nesli Çölgeçen ve İrfan Eroğlu ile birlikte yazdığı senaryoların (Selamsız Bandosu ve İmdat ile Zarife) yanı sıra, çeşitli dergilerde yayınlanan araştırma, makale, öykü ve denemeleri ile üç kitabı (Hasret Rüzgârı, Taşlar ve Düşler, Türkiye’de Toplumsal Değişme ve Belgesel Sinema) bulunmaktadır. Halen Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünde öğretim üyesi ve Bölüm başkanı olarak çalışmaktadır.


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik