Habip Yanç

Sayın Anafod Üyeleri,
Bildiğiniz üzere; Corona salgını yüzünden içişleri bakanlığı tarafından gönderilen genelgeyle ülkemizde tüm dernek faaliyetleri askıya alındı ve derneğimiz de bu sebeple geçen ay kapandı. Yönetim kurulu olarak uzun zamandır nasıl etkinlik yapabileceğimize dair çalışmalar yapıyorduk. Şu an okullarda öğrencilere ders / eğitim maksatlı kullanılan Zoom programı (aşağıda bilgilendirme mevcut) üzerinde yaptığımız çalışmalarda bu program üzerinden sunum etkinliklerimizi online ortam üzerinde yapabileceğimizi tespit etmiş durumdayız.
Sunumu bilgisayardan izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik günü önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek sunuma katılabilecekleri gibi, sadece linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından sunuma katılabilecekler. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise android market ya da apple store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilecekler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - Habip Yanç Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
05.05.2020 Saat : 21:00
Zoom'a aşağıdaki linkten giriş yapabilirsiniz.
https://us02web.zoom.us/j/8056286088...
Meeting ID: 805 628 6088
Password: 01020304
-------------------------------------------------------------------------------------------
Sevgili ANAFOD derneğinin üyeleri ve tüm fotoğraf dostlarım. Hapisli günlerimizi renklendiren bu etkinliğinize davetiniz için çok teşekkür ederim. Belki de bu karantina günleri, teknolojinin nerelere kadar gittiğini, bilimin her şeyin üzerinde bir gerçek olduğunun kanıtını ortaya koyuyor. Bize düşen de teknolojinin gelişmesine katılıp, katkıda bulunmak.
Sevgili dostlar, Size iki kısa gösteri hazırladım. Birincisi benim Ankara’da metro ve Ankaray’larda çektiğim görüntülerden oluşan 3 dakikalık “YOLLAR VE YOLCULUKLAR”
İkincisi, 2016 yılında Vietnam’a yaptığım fotoğraf gezisinde Vietnam’daki gözlemlerimi yansıtan 10 dakikalık “HO SHİ MİNH’İN DESTANI
-------------------------------------------------------------------------------------------
Habip Yanç Kimdir?
1976-2011 yılları arasında TRT de çalışan Habip YANÇ, Kurumun çeşitli birimlerinde görev aldı. Bu birimlerde bir dizi çocuk, eğlence, eğitim kültür ve belgesel programlara imza attı.
TRT ye girdikten sonra fotoğrafa da ilgi duyan Habip YANÇ, 1978 yılında edindiği bir Zenit-E ile AFSAD’da (Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği) temel fotoğraf eğitimi aldı.
O günden bu yana fotoğrafı yaşam biçimi olarak benimseyen Habip YANÇ, fotoğrafçılığı ve TRT deki görevini paralel olarak yürüttü. Aslında mesleği olan yapımcı ve yönetmenliğe de fotoğrafçılığın çok katkısı olduğunu hiç inkar etmez.
Yapımlarında ve fotoğraflarında belgesel çalışmaları tercih eden Habip YANÇ; Bu konuda birçok gösteri ve söyleşi yaptı. Yazıları ve fotoğrafları çeşitli yayın organlarında yayınlandı.
Fotoğrafik Tiyatro çalışmaları kapsamında Devlet Tiyatroları ile Opera ve Balesi Genel Müdürlüklerinin sahneye koyduğu oyunları çekerek, “Kayıplar” ve “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı fotoğrafik tiyatro belgeselleri üretti. Fotoğrafik Belgesel kapsamında da “Mekanım Datça Olsun”’la Can YÜCEL’in- “Aldırma Gönül” İle de Sabahattin Ali’nin Fotografik belgesellerini yaptı.
Şimdi bu güzel gecede kendimi uzun uzun anlatmak sıkıntıyı artırır. Zaten birbirimizi tanıyoruz. İsteyen dostlar, Google hazretlerine sorarlarsa detaylı bilgi bulabilirler. Sevgi ve dostlukla ve de sağlıkla kalın.


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik