GÖÇ-MEN-LİK


GÖÇ-MEN-LİK
Ankara’da, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Sanat Galerisi’nde, ülkemizin ve dünyamızın en can yakıcı sorunlarından biri olan göçmenlik konusunu ele alan bir sergi açılıyor.
2015 yılında TFSF’nin Türkiye’deki fotoğraf sanatı derneklerine yaptığı çağrı sonucu, İzmir’den Siverek’e, İskenderun’dan İstanbul’a Türkiye’nin her yerinden 16 fotoğraf sanatı derneği 2 yılı aşkın bir süre Suriye ve Orta-Doğu’dan dünyaya yayılan göçmenlik konusunu çalıştı. Bu çalışmaların ve emeğin sonunda ortaya kapsamlı bir fotoğraf albümü ve sergisi çıktı.
16 ayrı fotoğraf sanatı derneğinden 74 fotoğrafçının katılımıyla gerçekleştirilen çalışma, Suriye’den ülkemize göçen, bir kısmı başka diyarlara gitmeye çalışan, bir kısmı da başını sokacak bir yer bulup burada kalan yüzlerce göçmenle yapılan görüşmeleri, çekilen fotoğrafları, tutulan kayıtları içeriyor.
Şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı fotoğraf çalışması olan GÖÇ-MEN-LİK, göç, göçmen ve göçmenlik olmak üzere üç bölümden oluşuyor ve göçmenlerin kim olduklarını, nerden gelip nereye gittiklerini, ülkemizdeki yaşam koşullarını, karşılaştıkları zorlukları, bu zorluklara karşı mücadelelerini konu alıyor.
TFSF Sanat Galerisi’nde 5 Mayıs 2017 Cuma akşamı 18:00’de açılacak GÖÇ-MEN-LİK sergisi, 5 Haziran 2017’ye kadar açık kalacak. Aynı gün tanıtımı yapılacak GÖÇ-MEN-LİK albümü de, TFSF’den ve ülke çapındaki fotoğraf derneklerimizden ve internet kitap sitelerinden temin edilebilecektir.
 
Adres:
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu
Sümer 1 Sokak, No: 14/1
Kızılay Ankara
Tel: 0312 418 8373
www.tfsf.org.tr


  • BİZE ULAŞIN

  • Feyzullah Mh. Bağdat Cd. Plaj Yolu Sk. N:3/C Maltepe / İstanbul

  • 0216 399 4115

  • bilgi@anafod.org

www.teknovizyon.net/
YukariCik