Faruk Akbaş

ANAFOD olarak yeni sezon etkinliklerimize ekim ayı itibariyle tekrar başlıyoruz. Sizlerin derneğimizi özlediğiniz kadar bizde sizleri özledik, ancak üzülerek belirtmemiz gerekiyor ki pandemi sebebiyle uzun bir süre daha etkinliklerimizi yüz yüze olarak değil de çevrim içi olarak Zoom programı üzerinden gerçekleştireceğiz.
Çevrimiçi etkinliklerimizi izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik tarihinde önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek ya da sadece aşağıdaki linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından katılım gerçekleştirebilir. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise Android Market ya da Apple Store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilirler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - Faruk Akbaş Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
09.02.2021 Salı Saat 21.00
Join Zoom Meeting
Meeting ID: 805 628 6088
Passcode: Anafod
------------------------------------------------------------------------------
Faruk Akbaş Kimdir?
Ülkemizin gezi ve belgesel fotoğrafçılarından Faruk Akbaş, dünyanın birçok ülkesinde 35 yıldır çekimler yapıyor. Fotoğraflarında ağırlıklı olarak çevre ve mekân içinde insan ögesi kullanır.
Fotoğrafları National Geographic, Daily Telegraph, Hürriyet, Cumhuriyet gibi dergi ve gazetelerde yayınlandı; Skylife ve Yolculuk Dergisi’nde röportaj fotoğrafçılığı yaptı. Doğa, kültür ve tarihsel değerleri içeren fotoğrafları Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eczacıbaşı gibi kurum ve kuruluşların Türkiye prestij kitaplarında yayınlandı.
1995 yılından bu yana Fotoğraf Dergisi’nin yazarı olan Akbaş, Türkiye Fotoğraf Rehberi, Gezi Fotoğrafçılığı, Dijital Dünyada Fotoğraf, Fotoğraf Cepte, Fotoğrafta Pratik Kompozisyon yayınladığı kitaplardan bazılarıdır.
1993 yılında İstanbul’da fotoğraf etkinliklerinin yapıldığı Fotoğrafevi’ni, 1999’da Kayaköy’de Sanat Kampı’nı kurdu. Çeşitli fotoğraf ve belgesel film yarışmalarında jüri üyesi olarak görev aldı; Polimeks, Ford, Isuzu, Craghoppers başta olmak üzere yerli ve yabancı firmalar için moda, otomotiv, turizm fotoğrafları ve tanıtım videoları çekti
Akbaş, Asya ve Afrika ülkelerine Türkiye’den karayoluyla (Sarı Otobüs) fotoğraf yolculukları düzenledi. Bu yolculuklar sırasında çektiği belgeseller, ‘Uzaklara Yolculuk’ adıyla TRT ve İz TV’de yayımlandı. TEMA’nın doğa ve yaşam belgesellerini çekti. Anadolu’nun Özgün Giysileri belgesel filmini yaptı. Nepal’de Nokia cep telefonlarının test çekimlerini gerçekleştirdi. Çalışmaları, L’OREAL uluslararası fotoğraf sergilerine dahil edildi. TRT belgesel kanalı için ‘Işığın İzinde’ dizi belgeselinde fotoğraf aktüel programları yaptı.
Faruk Akbaş halen Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde fotoğraf turlarında rehberlik ve danışmanlık yapıyor. 
Daha Azını Gör


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik