Ertan Şide

Sayın Anafod Üyeleri,
Bildiğiniz üzere; Corona salgını yüzünden içişleri bakanlığı tarafından gönderilen genelgeyle ülkemizde tüm dernek faaliyetleri askıya alındı ve derneğimiz de bu sebeple geçen ay kapandı. Yönetim kurulu olarak uzun zamandır nasıl etkinlik yapabileceğimize dair çalışmalar yapıyorduk. Şu an okullarda öğrencilere ders / eğitim maksatlı kullanılan Zoom programı (aşağıda bilgilendirme mevcut) üzerinde yaptığımız çalışmalarda bu program üzerinden sunum etkinliklerimizi online ortam üzerinde yapabileceğimizi tespit etmiş durumdayız.
Sunumu bilgisayardan izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik günü önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek sunuma katılabilecekleri gibi, sadece linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından sunuma katılabilecekler. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise android market ya da apple store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilecekler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
ANAFOD - Ertan Şide Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
21.04.2020 Saat: 20:00
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/8056286088...
Meeting ID: 805 628 6088
Password: 559820
------------------------------------------------------------------------------------
Bu haftaki konuğumuz Ertan Şide ve izleyeceğimiz sunumlar;
* Pasifik Çocukları
* Sualtı
Ertan Şide Kimdir?
Denizsiz bir kent olan Eskişehir’de doğdum.
İlkokul sonrası yerleştiğimiz İstanbul’da önce denize, sonra fotoğrafa aşık oldum.
Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nde lisans, İstanbul Üniversitesi Para ve Banka Bölümü’nde Yüksek Lisans ve Doktora okudum.
35 yıllık banka ve şirketlerdeki profesyonel çalışma hayatımın tüm boş zamanlarını dalışa ve fotoğrafa ayırdım. İş yaşamımdan emekli olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nü bitirdim. Artık tüm zamanımı fotoğrafa ayırıyorum.
Fotoğraf çekim tercihlerim.
Sokak, Doğa, Stüdyo çekimlerim; Portre, Model ve Nü
Sualtı çekimlerim; Geniş açı, Model ve Batıklar.
İstanbul, İzmir ve Bodrum’da muhtelif fotoğraf derneklerin de onyedi adet sunum yaptım. Dokuz adet karma sergiye katıldım.
FOTOGEN (Fotoğraf Sanatı Derneği) Yönetim Kurulu üyesiyim.
SUFOD (Sualtı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği) Yönetim Kurulu üyesiyim.


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik