Dr. Ömer Yağlıdere

ANAFOD olarak yeni sezon etkinliklerimize ekim ayı itibariyle tekrar başlıyoruz. Sizlerin derneğimizi özlediğiniz kadar bizde sizleri özledik, ancak üzülerek belirtmemiz gerekiyor ki pandemi sebebiyle uzun bir süre daha etkinliklerimizi yüz yüze olarak değil de çevrim içi olarak Zoom programı üzerinden gerçekleştireceğiz.
Çevrimiçi etkinliklerimizi izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik tarihinde önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek ya da sadece aşağıdaki linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından katılım gerçekleştirebilir. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise Android Market ya da Apple Store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilirler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - Dr. Ömer Yağlıdere Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
15.12.2020 Salı Saat 21.00
Meeting ID: 805 628 6088
Passcode: Anafod
Gilles Karnavalı
Hemen hemen bütün kültürlerde doğanın uyanarak ilkbaharın gelişi bayram havasında değişik törenlerle kutlanır. Anadolu, Orta Asya ve Türk Cumhuriyetlerinde Nevruz, Valonya’da Gilles karnavalı bunun en büyük örnekleridir.
Gille karakteri bu kutlamaların en renkli simalarından biri olup, bunu bir eğlenceye dönüştürerek yaklaşık 500 yıldan bu yana her yıl “Şişman Salı” günü görünmektedir. Gilles Karnavalının atmosferini yansıtan bu fotoğraflar 2006-2014 yılları arasında Ömer Yağlıdere tarafından çekilmiştir.
------------------------------------------------------------------------------
Dr.Ömer Yağlıdere Kimdir?
20 Eylül 1961 Giresun’da doğdu. 1984 yılına GATA Tıp Fakültesinden mezun oldu ve 1991 yılında Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanı. 2003 yılında TSK’den, 2018 yılında KBB uzmanlığından emekli oldu. 2020 yılında AÜ AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programını bitirdi.
Bursa KBB ve BBC Hekimleri Derneği, Bursa Tabip Odası, APBM (Brussels Miroir Fotoğraf Derneği), GİFOD (Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği), SSS (Sille Sanat Sarayı) onur üyesi.
İpekböceği, semazenler, geleneksel Türk el zenaatları, deve güreşleri, yağlı güreşler, fiziksel ve zihinsel engelli çocuklara verilen yüzme ve dalma eğitimleri, Anadolu’da göçer aşiretler, Gilles Karnavalı (Belçika) konularında proje çalışmaları yaptı.
Yurtiçinde ve yurtdışında birçok sergi açtı; dia gösterileri yaptı. Birçok fotoğrafı ulusal ve uluslararası değişik başarı ödüllerine değer görüldü. Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliklerinde bulundu.
2015 yılından itibaren fotoğraf, fotoğraf makinesi ve fotoğraf kitapları biriktirmeye başladı. Birikimlerinin bir Fotoğraf Merkezi/Müzesi’ne dönüşmesini düşünüyor.


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik