Doğan Alpay

Doğan Alpay

1961 İstanbul, Ortaköy doğumluyum. Anadolu ünv. İşletme ve yine aynı üniversitenin Fotoğrafçılık Ve Kameramanlık bölümü  mezunuyum. Yapı malzemeleri konusunda faaliyet gösteren bir firmanın ortağıyım.

Fotoğraf  ile lise dönemlerinde arkadaşımdan zaman zaman ödünç aldığım Zenith fotoğraf makinesi sayesinde tanıştım;  Elbette o zamanki koşullarda oldukça masraflı olan baskı ve banyo çalışmalarını  öğrenci harçlığı ile sürekliliğini sağlamak mümkün olamadı. Yıllar sonra 2005 yılında dijital makinalarla tekrar fotoğrafla ilgilenmeye başladım. Fotoğraftaki eksiklerimi hissettikçe çeşitli kaynaklardan bilgi edinme ihtiyacı hissettim okudukça, öğrendikçe fotoğraf  vazgeçilmezlerim arasına girdi. Uzunca bir zaman fotoğraf paylaşım sitelerinde fotoğraf izleyip yorumları takip ettim , sonrasında bol bol fotoğraf çekip izleyip bir o kadarda doküman okuyarak bilgilerimi geliştirmeye çalıştım. Birkaç ustanın yardımı ve sonrasında Prof. Sabit KALFAGIL hocam ile tanışmam fotoğraf  bilgilerimin daha yerli yerine oturmasını sağladı.

Kültür bakanlığının Fotoğraf konulu sanatçı belgesi sahibi olarak şimdilerde ANAFOD ( İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Derneği )’nde kurucu üye ve TFSF ( Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ) yönetiminde denetleme kurulu üyesi olarak çalışmalarıma devam ediyorum. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda muhtelif zamanlarda jüri olarak görevler aldım. Fotoğraflarım muhtelif karma sergi ve slayt gösterilerde yer alıyor. Halen üyesi olduğum uluslararası federasyon olan Upi ( United Photographers International ) ‘in CRN 1 ünvanına ve  FIAP ( İnternational federation of photographic art ) ‘da AFIAP ünvanı sahibiyim.

Saygılarımla.

 
 
 
 
 
 
 
 
 


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik