Coşar Kulaksız

ANAFOD olarak yeni sezon etkinliklerimiz yüz yüze olarak değil de çevrim içi olarak Zoom programı üzerinden gerçekleştiriyoruz
Çevrimiçi etkinliklerimizi izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik tarihinde önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek ya da sadece aşağıdaki linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından katılım gerçekleştirebilir. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise Android Market ya da Apple Store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilirler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - Coşar Kulaksız Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
"Unuttuklarımızı Özlediğimiz Hatırladıklarımızdan Uzaklaştığımız Bir Oyun Bu"
06.04.2021 Salı Saat 21.00
Join Zoom Meeting
Meeting ID: 805 628 6088
Passcode: Anafod
------------------------------------------------------------------------------
Coşar Kulaksız Kimdir?
1975 yılında Ankara’da doğdu. 1997 yılında Rutgers, New Jersey Eyalet Üniversitesi’nde lisans eğitimini, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini, 2010 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotograf Bölümü’nde sanatta yeterlilik programını tamamladı. 2008 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotograf Bölümünde “Fotografın Güncel Sanattaki Yeri” adlı dersi vermeye başladı.
Türkiye Fotograf Sanatı Federasyonu’nun oluşum sürecinde aktif görev alıp, FIAP’ın (Uluslararası Fotoğraf Federasyonu) Türkiye temsilciliğini üstlendi (2004-2005). 2016-2017 yıllarında İstanbul Fotoğraf Festivali’nin uluslararası ilişkilerin koordinasyonunu yaptı ve kürasyon ekibinde yer aldı.
2001-2004 yılları arasında REFO Color’da koordinatör olarak çalıştı. 2016 yılında babası, A. Halim Kulaksız ile beraber hem internetten hem de galerilerinden fotoğraf sanatçılarına ve eserlerine daha kolay ulaşılabilir hale getirecek galeri ve temsil sistemi olan DIFOART’ı başlattılar. 2004 yılından itibaren DIFOLAB Dijital Fotograf Laboratuvarlarında şirket ortağı olarak iş hayatına devam etmektedir.
Birçok ulusal ve uluslararası yarışmalarda fotografları ödül ve sergileme hakkı kazandı. 2005 yılından itibaren Suna ve İnan Kıraç Vakfı PERA Müzesinin uluslararası fotoğraf projeleri danışmanlığını ve 2015 yılından itibaren FOLKART’ın uluslararası fotoğraf etkinliklerinin direktörlüğü görevlerini sürdürmektedir. Açık Öğretim Fakültesi için yazmış olduğu 3 tane fotoğraf üzerine ders ünitesi halen AÖF programlarında öğretilmekte ve kitaplarında basılmaktadır.
2017 yılında dünyanın sayılı fotoğraf bienallerinden Çin’deki DIPE Festivalinde Türkiye’yi üç sanatçı ile temsil eden ilk Türk küratör olmasının yansıra, PERA Müze’sindeki “Yıldız Moran – Zamansız Fotoğraflar” sergisi başta olmak üzere birçok kurum, müze ve sanatçı için elliden fazla serginin küratörlüğünü üstlendi. 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında “Kızılötesi İstanbul”, 2016 yılında “Fragmental Problematique – Bakış ile Ruhun Derinliklerine Yolculuk” ve son olarak “Unuttuklarımızı Özlediğimiz Hatırladıklarımızdan Uzaklaştığımız Başı Sonu Olmayan Bir Oyun Bu” sergilerini açtı.
2018 yılında itibaren AICA’nın (Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği) üyesi oldu.


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik