Bekir Tuğcu

Sevgili Anafod üyeleri ve fotoğraf severler,
Bildiğiniz üzere; Corona salgını yüzünden içişleri bakanlığı tarafından gönderilen genelgeyle ülkemizde tüm dernek faaliyetleri askıya alınmıştır. Anafod Yönetim kurulu olarak bu dönemden beri Zoom programı üzerinden sunum ve söyleşiler düzenlemekteyiz.
Etkinliklerimize izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik tarihinde önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek ya da sadece aşağıdaki linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından katılım gerçekleştirebilir. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise android market ya da apple store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilirler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - Bekir Tuğcu Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
16.06.2020 Saat : 21:00
Zoom'a aşağıdaki link ile
https://us02web.zoom.us/j/8056286088...
aşağıdaki bilgiler ile giriş yapabilirsiniz.
Meeting ID: 805 628 6088
Password: 01020304
------------------------------------------------------------------------------------------
Bekir TUĞCU Kimdir?
1970 yılında İstanbul’da doğdum. Tıp fakültesini bitirdikten sonra, 1998’de Nöroloji uzmanı ve 2005 yılında Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı oldum. 2013 yılında Doçent ünvanı aldım. 2017 yılından beri Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde Eğitim sorumlusu, klinik direktörü olarak çalışmaktayken, 2020 Mayıs ayında yeni açılan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde Beyin cerrahisi kliniğini kurmak üzere görevlendirildim.
1990 yılında, İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği)’da başladığım fotoğraf yolculuğum, ağırlıklı olarak insan öğesini ve yaşadığı çevre, yaşam şartları ile bağlantılarını ortaya koyduğum fotoğraflarla devam ediyor. Daha çok belgesel fotoğraf ya da doğrudan fotoğraf denilen gerçek yaşamın içinden gerçeği tespit eden, konuşan, anlatan, bir diyeceği olan fotoğraflar çekiyorum.
Çok sayıda karma sergide fotoğraflarım ile yeraldım. Tuğba Kırallı ile birlikte gerçekleştirdiğim “Tersane-i Amire” çalışması 2010 yılında Uğur Varlı sanat galerisinde ve Büyükçekmece Mimar Sinan Kervansarayında sergilendi. 2017 yılında “Aklımda kalan suretler” kişisel sergim Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezinde sergilendi.
“Mangal kömürcüleri”, “Mardin”, “Cansız bedenler”, “Ömürlük” konulu fotohikayelerimbirçok yerde yayınlandı. 2006 yılından bu yana yurtdışı ve yurtiçi çok sayıda FIAP, PSA ve UPI patronajlı yarışmalarda fotoğraflarımile dereceler, ödüller aldım ve fotoğraflarımsergilenmeye layık bulundu.Birçok ilde fotoğraf kulüplerinde, okullarda ve kongrelerde 100’ün üzerinde sunum yaptım. 2017 yılında Prof Güler Ertan’ın “Türk Fotoğrafında 1960’tan günümüze” kitabında yer aldım. 2013 yılında EmiratesPhotographyCompetition kapsamında tüm dünyadan Abu Dhabi’ye davet edilen 70 fotoğrafçı içinde yer aldım. 2012 yılında AFIAP (Uluslararası Fotoğraf Sanatçısı) ünvanı aldım.
2011 yılında Sami Güner kupasını kişisel olarak kazandım. 2012 yılında iseiki kişilik çalışmalar ileSami Güner kupasını ikinci kez almaya hak kazandım. 2009-2010 sezonunda, İFSAK’da yılın başarılı fotoğraf sanatçısı ödülünü aldım.
İFSAK ve BÜFOD üyesiyim. Her iki dernek bünyesinde de temel fotoğraf kurslarında eğitmenlik yapmaktayım.
Evli ve 2 kız çocuk babasıyım.


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik