Arbella 6. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

 

YARIŞMANIN AMACI

Arbella Makarna olarak, kurumsal kimliğimizi sosyal sorumluluk ve sanatsal projelerle de pekiştirmek üzere çıktığımız bu yolda Türk ve dünya fotoğrafçılarını buluşturan bir platform oluşturmayı hedeflemekteyiz. Bu sene altıncısını düzenleyeceğimiz yarışmada kategorilerimizi “Bakliyat ile Sağlıklı Sofralar ve Yaşam”, “Soframızda Makarna”, “Manzara” ve “Serbest” olarak belirledik.

"Bakliyat ile Sağlıklı Sofralar ve Yaşam" kategorisi: 2016 yılı, BM tarafından “Dünya Bakliyat Yılı” ilan edilmiştir. "Bakliyat ile Sağlıklı Sofralar ve Yaşam" kategorisinde; sağlıklı, ekolojik ve çevreci bir ürün grubu olan bakliyatın bilinirliğinin ve kullanımının arttırılmasına katkı sunmayı hedefleyerek yarışma kategorilerimizden birini bakliyat olarak belirledik.

Mezopotamya’dan Uzakdoğu’ya asırlardır sağlıklı sofraların köşe taşları olan bakliyatın (fasulye, bezelye, nohut, mercimek) dünya sofralarında hak ettiği öneme katkı sunmayı hedeflemekteyiz. Dünya sofralarına konuk olarak salatalarımızın, çorba ve ana yemeklerimizin vaz geçilmezleri olan bakliyatla renklenmiş, sağlıklı ve yöresel mutfak kültürlerini yansıtırken sağlıklı yaşama katkılarını da fotoğraf sanatçılarının vizöründen yansıtmak istemekteyiz.

"Soframızda Makarna" kategorisinde; Dünyanın en büyük metropollerinden en ücra köşesine kadar bilinen ve tüketilen ürün makarnayla mutfaklara ve sofralara konuk olmak istemekteyiz. Amacımız yüzlerce farklı sosla pişirilebilen makarnanın değişik kültürlerindeki yerini gösterirken dünyanın farklı köşelerinden yöresel sofra düzenlerini karelere taşıyabilmektir. Makarnanın; pişirilmesi ve paylaşılması en kolay, eğlencesi en bol olan ürün olduğunu da gösteren kareleri farklılıklarla ve zengin sofra mozaiği ile bir arada görmeyi arzu etmekteyiz.

Arbella Makarna olarak çıktığımız bu yolda fotoğraf sanatçılarının çabasını ödüllendirerek, fotoğraf sanatına duyulan ilgiyi canlı tutmayı, duyguların bu sanat kanalıyla kitlelere iletilmesine aracı olabilmeyi sürdürmek hedefimizdir.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN
   • BİZE ULAŞIN

  • Feyzullah Mahallesi Bağdat Caddesi Plaj Yolu Sokak No:3/C Maltepe / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik