Anıl Tamer YILMAZ27 Kasım 2018 Salı 20:00
İmpladent salonunda dernek üyelerimizden Anıl Tamer YILMAZ , "CUBA LIBRE" ve “İnsana Dair” adlı sunumları ve söyleşisi ile bizlerle olacak.
 
Etkinliklerimiz tüm sanatseverlere açıktır.

 
Anıl Tamer YILMAZ Kimdir?

1981 yılında İstanbul Kadıköy’de doğdu.  İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da bitirdi. 1999 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümünü kazanarak Eskişehir’e yerleşti.  2003 yılında mezun olduğu üniversitede yüksek lisansa başladı ve 2006 yılında da yüksek lisansını bitirdi. Hem lisans hem de yüksek lisans tezi olarak Antik Yunan ve Roma Dönemi Sikkeleri ile Antik Çağ Ekonomisi üzerine çalıştı.  Üniversite birinci sınıfta aldığı fotoğrafçılık dersi sayesinde ilk fotoğraf makinesini edindi. 7 yıllık Eskişehir macerası ile birlikte 18 yıldır fotoğraf çekmekte. 

Pek çok karma sergide fotoğrafları sergilenmiş olmasına rağmen, ilk kişisel sergisini 2011 yılında üyesi olduğu İFSAK’ın Genç Fotoğrafçılar Festivali kapsamında gerçekleştirdi.  Ulusal ve Uluslararası pek çok fotoğraf yarışmasında başarılı dereceler almış olmakla birlikte, 2015 yılında ülkemizin en köklü derneklerinden olan FOTOGEN tarafından düzenlenen 27. Şinasi Barutçu Kupası’nda üçüncü turda da başarılı olarak kupayı almaya hak kazandı. Yine aynı yıl FIAP tarafından verilen AFIAP unvanını elde etti.  2017 yılında Prof. Dr. Güler Ertan ve Leyla Emektar’ın hazırlamış olduğu “Fotoğrafımızda 1960’tan Günümüze” adlı kitap içerisinde yer aldı.

Yaptığı projeler dışında, daha çok sokak fotoğrafları çekmekte. Çalışmalarına 2013 yılında kurulan ve kurucusu olduğu ANAFOD ile birlikte devam etmektedir.
 


  • BİZE ULAŞIN

  • Feyzullah Mahallesi Bağdat Caddesi Plaj Yolu Sokak No:3/C Maltepe / İstanbul

  • 0216 399 4115

  • sekreterlik@anafod.org

www.teknovizyon.net/
YukariCik