Anafod - İzzet Keribar

ANAFOD olarak yeni sezon etkinliklerimiz yüz yüze olarak değil de çevrim içi olarak Zoom programı üzerinden gerçekleştiriyoruz
Çevrimiçi etkinliklerimizi izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik tarihinde önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek ya da sadece aşağıdaki linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından katılım gerçekleştirebilir. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise Android Market ya da Apple Store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilirler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - İzzet Keribar Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
23.02.2021 Salı Saat 21.00
Join Zoom Meeting
Meeting ID: 805 628 6088
Passcode: Anafod
------------------------------------------------------------------------------
İzzet Keribar Kimdir?
1936 yılında İstanbul’da doğaan İzzet Keribar,. Genç yaşından itibaren fotoğrafa karşı büyük bir ilgi duydu. Fotoğraflarında ışık, renk ve grafik öğelere ağırlık vererek kendine özgü stilini oluşturdu. İzzet Keribar’a, 1988 yılında FIAP (Fotoğraf Sanatı Uluslararası Federasyonu) tarafından EFIAP (Ekselans) unvanı, 1991 yılında da Fransa Kültür Bakanlığı tarafından “Akademik Başarılar Şövalyelik” unvanı verilmiştir.
Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde sayısız sergiler açan İzzet Keribar, “National Geographic Traveler”, “Jerusalem Post” ve “Fuji Film”in uluslararası yarışmalarından önemli ödüller kazanmış, yurt içinde ve yurt dışında birçok gazete ve dergide fotoğrafları yayımlanmıştır.
“Türk Fotoğrafçıların Kütüphanesi” dizisinden kitabı 2005’te, “Türkiye Sinagogları” kitabı 2008’de, “Eczaşıbaşı Fotoğraf Sanatçıları” dizisinden kitabı da 2015 yılında , aynı yıl da “ Bir Bursa Masalı “ Küba’dan portreler ,adlı kitaplar yayımlanmıştır. 2019 da Renkli Türkiye , Pendik, Afrodisias, ve Ankara Cumhurbaşkanılığı Kitaplığı ile Göbeklitepe kitaplarıyla 2020 de eski siyah beyaz fotoğraflardan oluşan “İKİ ISTANBUL “ adında yeni bir kitabı yayımlanmıştır.
Keribar, 2011 yılında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne ve 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne layık görülmüştür.
Uzun yıllardır fotoğrafçılığı profesyonel bir meslek olarak yürüten, fotoğrafçılığın Türkiye’de gelişip yaygınlaşması ve ülkemizin yurt dışında da başarılı bir biçimde tanıtılması konusunda önemli katkıları bulunan İzzet Keribar, çok büyük ve düzenli bir fotoğraf arşivine sahiptir.


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik