Anafod - Fotoğrafınla Gel / Online Fotoğraf Okuma Günü

Anafod Fotoğrafınla Gel - Seçici : Özkan Samioğlu
Konu: Siyah&Beyaz ve Grafik
Üyelerimizin fotoğraflarıyla katılabileceği online bir etkinliktir.
İzlemek serbest ve ücretsizdir. Fotoğrafların kime ait olduğu bilinmeyecek şekilde birlikte izliyoruz ve değerlendiriyoruz. Beğenimizi kazanan fotoğrafa bir armağan veriyoruz.
 
Tarih : 23.10.2020 Cuma / Saat : 21:00
Toplantıya katılmak için;
(Toplantı Numarası) Meeting ID: 805 628 6088
(Toplantı Şifresi) Password: Anafod
 
Dikkat :
* ZOOM programınızı toplantı öncesinde güncelleyiniz.
* Toplantı saatinden önce toplantı salonuna girebilirsiniz.
* Toplantı esnasında ilgililer hariç tüm mikrofonlar kapatılacaktır.
* Danışma için yönetim kurulu üyelerimizden bilgi alabilirsiniz.
* Üyelerimiz konuya uygun en fazla 5 fotoğrafını 23.10.2020 cuma saat 20:00'e kadar sayman@anafod.org mail adresine gönderebilirler.
------------------------------------------------------------------------------
ANAFOD - FOTOĞRAFINLA GEL FOTOĞRAF OKUMA GÜNÜ YÖNETMELİĞİ
A- AMAÇ
ANAFOD Fotoğrafınla gel etkinliği üyelerin teknik bilgi ve becerilerini geliştirmek ve değerlendirmek ile fotoğraf okuma yaklaşımlarını zenginleştirmek amacı ile düzenlenmektedir.
B- KATEGORİLER
1. Video Projeksiyon ile Yansıtma dalında düzenlenecektir.
C- ŞARTLAR
1. ANAFOD Fotoğrafınla gel etkinliği ANAFOD etkinlik salonlarında yapılır ve yarışmaya yalnızca 6 aydan fazla aidat borcu olmayan ANAFOD üyeleri katılabilir.
2. Etkinlik başlama saati 21.00 dır. Etkinlik başladıktan sonra getirilen fotoğraflar etkinliğe kabul edilmez. Fotoğrafçının kendisinin de fiilen etkinliğe katılımı önerilir.
3. Etkinliğin konusu doğrultusunda fotoğrafçı eserini tercih ettiği teknikte hazırlamak ve sunmakta serbesttir. Fotoğrafçı etkinliğe S/B veya renkli bir sunumla katılabileceği gibi geleneksel veya sayısal manipülasyon (başkalaştırma) tekniklerini kullanarak hazırladığı eserlerle de katılabilir. Fotoğrafların geleneksel veya sayısal tekniklerle üretilmesi tamamen fotoğrafçının tercihidir, etkinliğin düzenlenme şekli Video Projeksiyon ile yansıtma olduğundan nihai iş sayısal ortama geçirilmiş, 7. Madde ’deki teknik özelliklere sahip bir şekilde sunulmalıdır.
4. Seçicilerin, her fotoğrafı belirlenmiş konu kapsamında ve teknik/estetik açıdan irdelemeleri/eleştirmeleri beklenmektedir. Seçiciler etkinliğin yapılacağı ay veya sezon başında ANAFOD’un yazılı/sayısal ileti mecraları aracılığıyla duyurulur. ANAFOD Etkinlikler Birimi elde olmayan nedenlerle seçicinin hazır bulunamaması durumunda yarışma gününü değiştirebilir ve bunu üyelerine duyurur.
5. Etkinlik en az üç üyenin katılımı ile yapılır. Her üye, en fazla beş adet fotoğraf ile etkinliğe katılabilir.
6. Daha önceki ANAFOD Fotoğrafınla Gel etkinliğine katılıp ilk üçe girmiş fotoğraflar tekrar katılamaz.
7. Fotoğrafların 300 dpi çözünürlükte JPEG formatında ve CD veya USB Bellek ortamında teslim etmeleri gerekir. CD’lerin ve fotoğrafların üzerine fotoğrafçı adı yazılmamalıdır. İsim yazmak için etiket kullanılmamalıdır.
8.Etkinliğe katılan fotoğraflar ortak fotoğraf havuzuna isim belli olmayacak şekilde konulur izlenir ve tek seçici tarafından değerlendirilir. Tek seçici fotoğrafları 10-12 adete kadar indirir. Katılımcıların oylarıyla En çok üç adet başarılı fotoğraf seçilir, Katılımcılar yeterli sayıda başarılı fotoğraf göremediği takdirde 3 (üç) başarılı fotoğraf seçmek zorunda değildir. Etkinliğe katılanların tümüne 1 puan verilir.3.olan fotoğraf sahibine 2 puan,2.olan fotoğrafın sahibine 3 puan,1.olan fotoğrafın sahibine 4 puan verilir. Birinci olan fotoğrafçı ayrıca her ay bir armağanla ödüllendirilir. Katılımcı her ay için en fazla 4 puan alabilir. Ayın puanları toplamı daha fazla ise, puan çizelgesine 4 puan yazılır.
9. Seçici kararı kesindir.
10. Başarılı bulunan her fotoğraf ANAFOD internet sitesinde yayınlanır.
11.Etkinliklerde başarılı bulunan fotoğrafların gerekli kopyalama işlemleri ANAFOD tarafından yapılır ve tanıtım amacı ile basın-yayın organlarına kopyaları verilir. Bu eserler daha sonra gerektiğinde fotoğrafçı adı belirtilerek ANAFOD tanıtımı amacıyla kullanılmak üzere ANAFOD arşivine kaldırılır.
12. Dönem sonunda en fazla puan alan bir fotoğrafçı “ANAFOD Fotoğrafınla gel Yılın Başarılı Fotoğrafçısı” olarak ilan edilir (Puan eşitliği durumunda bu fotoğrafçılar birlikte “ANAFOD Fotoğrafınla Gel Yılın Başarılı Fotoğrafçısı” ilan edilirler) Başarı plaketleri ve Tüm başarılı fotoğrafçıların başarı belgeleri BU ETKİNLİĞİN DÖNEM SONUNDA HAZIRLANACAK SERGİ VE/VEYA GÖSTERİNİN AÇILIŞ töreninde verilir.
*Her ayın 1.*2.*3. Fotoğraflar 1 ay süreyle dernekte sergilenir.
*Yılın fotoğrafçısına, ANAFOD yılın fotoğrafçısı kupası verilir.
*Ayın birincisine Dernek bir Kitap hediye eder
13. Her yıl dönem öncesi, o dönemde yapılacak olan etkinliklerin kategori, konu ve takvim i ve mümkün olursa seçicisi ANAFOD yayın organlarında yayınlanır. Geçerli gerekçe olmadığı sürece üzerinde değişiklik yapılamaz.
14. Bu yönetmeliğin uygulanmasından ANAFOD Etkinlikler Birimi sorumludur.
15. Yarışmaya katılan fotoğrafçılar bu yönetmeliğin tüm maddelerini kabul etmiş sayılırlar.
16, YK üyeleri ve tek seçicilerde etkinliğe katılabilir ancak derecelemeye giremezler. Bunların sıralamada olması halinde sıralama bu katılımcılar dikkate alınmadan yapılır. Bu yaklaşımın nedeni etkinlikte daha fazla fotoğraf üzerine konuşmayı sağlayabilmektir.


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik