ANAFOD Fotoğraf Sunum Günleri

ANAFOD Fotoğraf Sunum Günleri

Amaç :

 

Bir fotoğraf derneğinin amaçları arasında üyelerinin tek tek fotoğraflarıyla yer alabileceği

etkinlikler planlamak önceliklidir . Derneğimiz ANAFOD bu süreçi hızla tamamlamış ve tek tek fotoğraflarla yer alınabilecek etkinliklerin sürekliliğini sağlamıştır.Artık sıra üyelerimizin portfolyolarıyla , sunumlarıyla , kişisel sergileriyle yer alabileceği işleri planlamaya gelmiştir.

Bu hedef kapsamında ANAFOD üyelerinin sunuma yönelik çalışmalar yapmasını teşvik etmek için ANAFOD sunum günlerini planladık.

Ayrıca

TFSF Müze çalışmaları kapsamında Türkiye'de hazırlanmış bütün fotoğraf sunumlarının derlenmesi çalışmalarını başlatacaktır.Bu derlemede olabildiğince çok arkadaşımızın yer alması ANAFOD'un hedefleri arasındadır.Giderek bu derlemelerden seçilerek sergilenecek , sunulacak fotoğrafların sahipleri arasında ANAFOD üyelerinin de bulunması sevinçimiz olacaktır. Amaçımız üyelerimizin tümünün bu derlemelerde yer alabilmelerini sağlamaktır.

Konu : Serbest

Katılım Şartları :

Katılımcıdan seçmiş olduğu konuya ilişkin bir fotoğraf sunumu istenmektedir.

Teknik: Gösterinin toplam süresi en fazla 10 (on) dakika olacaktır.

Fotoğraf sayısı, gösterinin akış biçimi - hızı, ses - konuşma - müzikli ya da sessiz oluşu gösteriyi hazırlayan veya hazırlayanların kararına bağlıdır. Gösteri, PC formatında, en az 1024x800 piksel çözünürlükte fotoğraflardan oluşacak ve 1 (bir) adet CD veya DVD’ye kaydedilerek teslim edilecektir.

Ayrıca etkinliğin tanıtım çalışmalarında kullanılmak üzere , gösteriye ait ve kısa kenarı en az 1200 piksel çözünürlükte olan JPEG formatında 300 dpi bir fotoğraf da CD/DVD’lere kaydedilecektir. Katılım: Katılım son katılma tarihi itibariyle ANAFOD'a aidat borçu olmayan Yönetim Kurulu üyeleride dahil tüm üyelere açıktır.

Tek kişi ve/veya grup çalışması yapılabilir.Grup çalışması yapılması halinde, oluşturulan her grup ayrı bir katılımcı olarak kabul edileceğinden, grup bileşimi katılım süresi boyunca aynı kişilerle devam etmelidir.En fazla bir grup ve bir kişisel çalışmayla katınılabilir.

Teslim edilen CD/DVD'ler geri verilmeyecek ANAFOD arşivine alınacaktır.

Değerlendirme ;

Gönderilen sunumların tümü hazırlanma süreçinde Cengiz Karlıova tarafından izlenecek , Takvimi aşağıda ilan edilen tarihlerde isteyenlerle sunum çalışmalarının gelişmesi süreçlerinin değerlendirme toplantıları Cengiz Karlıova'nın katılımı ile yapılacaktır.

 

Bütün sunumlar belirtilen sunum günlerinde gösterilecektir ,

Haklar ve Sorumluluklar: Gösterilerin telif hakkı hazırlayanlarındır. Ancak ANAFOD, fotoğraf sanatının desteklenmesi, eğitim , ANAFOD sunumları ve dernek faliyetleri kapsamında, hazırlayanların adlarını belirterek gösterileri arşivinde koruyabilir; değişik yerlerde gösteriler düzenleyebilir; belirli birikimler oluştuktan sonra, seçilmiş fotoğraflarla albüm veya elektronik ortamda yayınlar hazırlayabilir. ANAFOD açısından, gösterileri hazırlayanların adları belirtilerek albüm ve benzeri basılı ya da elektronik ortamda yayın hazırlanması durumunda gösteri sahiplerine karşı, yayından 3 (üç) adet verilmesi dışında bir sorumluluk oluşmayacaktır. Gösteri sahiplerinin böylesi yayınlara katılmama hakları vardır. Herhangi bir çalışma yapılacağında, gösteri sahiplerine önceden bilgi verilecektir. Katılımcı(lar), bu etkinliğe gönderdiği yapıt(lar)ın tümüyle kendisine/kendilerine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder(ler).

Adres:

Katılımcılar, gösterilerine ilişkin kısa açıklama ile isim, adres, telefon ve e-posta bilgilerini Word sayfası ile CD/DVD'lerine ekleyecekler, ayrıca baytekinkara@hotmail.com e-mail ekinde yollayacaklardır. CD/DVD'ler Baytekin Kara'ya veya bildirdiği kişiye elden teslim edilecektir.

 

Etkinlik Sorumlusu

Baytekin Kara

baytekinkara@hotmail.com

0533 7625232

 

Etkinlik takvimi ve koşulları;

 

Katılım ücreti 70.- TL.dir.

Son katılım tarihine kadar ANAFOD'a üyelik borçu bulunmaması gerekmektedir.

 

Etkinlik Süreç takibi :

Etkinliğe katılmak isteyenlerin ekleneceği kapalı ve gizli bir face grubu oluşturulacak.

Tüm duyurular ve proğramlar buradan ilan edilecektir. Bu iletişim kanalı iletişim için tek ve yeterli iletişim kanalı olarak kabul edilecektir.

 

Katılım konu ve/veya tema bildirimi : 15/Kasım/2015

(Kişi veya grup en fazla en fazla 1(bir) konu ve/veya tema bildirebilir . Kişiler en fazla 1er(birer) adet kişisel sunum ve grup sunumu için başvuruda bulunabilir.

15 Ekim sonrası katılım isteğinde bulunan üyelerimiz proğrama , istek tarihinden itibaren katılabilir.

   • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik