ANAFOD 2019 Sezon Sonu Sergisi


27.04.2019 Cumartesi günü Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açılışı planlanan sergimizin kapsamı ve katılım koşulları aşağıdaki gibi olacaktır.

Sergi içeriği;

Üyelerimizin fotoğraf çalışmalarının tümünden ipuçlarını barındıran bir derleme sergi olacaktır.

İsteyenler tek tek fotoğraflarıyla, projelerinin bir bölümüyle, daha önce katıldıkları sergilerdeki fotoğraflarıyla, sunumlarıyla, ödüllü fotoğraflarıyla sergide yer alabilirler.

Serginin biçimi;

Yerimizin elverdiği kadarıyla önerilen tüm fotoğraflardan küratörümüzün belirlediklerine sergide yer verilecektir. Fotoğrafların ebat ve çerçeve şekli konusunda hiçbir kısıtlama yoktur.

Uygulama ve takvim;

Tüm ANAFOD üyeleri, 25.03.2019 tarihine kadar sergide yer almasını istediği fotoğraflarını sergi@anafod.org Wetransfer vasıtasıyla gönderebilirler (Gönderim için adet sınırlaması yoktur. Gönderilen fotoğraflar sadece küratörün çalışması için gerekli olduğundan uzun kenarının 1000 piksel ebatta olması yeterli olacaktır). Bununla birlikte katılımcılar kaç adet fotoğrafla yer almak istediklerini muhakkak belirtmelidirler.

Üyelerimizin fotoğraf baskıları hazırsa sergileme ebatlarını bildirirler. Sergilemeye hazır fotoğrafta fotoğrafçının ismi hariç hiçbir başka yazı olmamalıdır. Sergilemeye hazır fotoğrafların çerçevesiyle birlikte fotoğrafının da gönderilmesin de yarar vardır.

Sunumlarıyla katılmak isteyecek üyelerimizin sunum sürelerinin 6/10 dakika aralığında olması tercih nedenidir.

Küratör çalışması sonuçları 01.04.2019 tarihine kadar katılımcılara bildirilecektir.

ANAFOD fotoğraflarının belirlenmesinde zorlanan tüm üyelerine yardımcı olacaktır.

Fotoğraf Baskıları;

ANAFOD daha önce çalıştığı 3 farklı firmadan baskı fiyatlarına ilişkin ön teklif alacak ve bunu katılımcılara duyuracaktır. Her üyemiz istediği firma ile çalışarak belirlenen fotoğrafını sergiye hazır hale getirebilecektir.

Fotoğraflarının sergiye hazırlanması sürecinde ANAFOD katılımcıya yardımcı olur.

Tüm sergi ve sunum malzemelerinin ANAFOD’a teslim tarihi son günü 15.04.2019 ‘dur.

Sergi Giderleri;

Serginin ortak giderlerini karşılamak için (Davetiye / Afiş / Açılış ikramları) ;

Katılımcılar her bir fotoğraf için 20 .- TL.

Sunum yapacaklar 20.- TL. ANAFOD’a bağış yapacaktır.

İletişim:

Yazışma : sergi@anafod.org

ANAFOD Yönetim Kurulu temsilciniz en kısa sürede sizinle temas kuracaktır. Tüm süreci birlikte yürütebilirsiniz.  • BİZE ULAŞIN

  • Feyzullah Mahallesi Bağdat Caddesi Plaj Yolu Sokak No:3/C Maltepe / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik