Mehmet Ünal Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi

Sevgili Anafod üyeleri ve fotoğraf severler,
Bildiğiniz üzere; Corona salgını yüzünden içişleri bakanlığı tarafından gönderilen genelgeyle ülkemizde tüm dernek faaliyetleri askıya alınmıştır. Anafod Yönetim kurulu olarak bu dönemden beri Zoom programı üzerinden sunum ve söyleşiler düzenlemekteyiz.
Etkinliklerimize izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik tarihinde önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek ya da sadece aşağıdaki linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından katılım gerçekleştirebilir. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise android market ya da apple store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilirler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - Mehmet Ünal Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
19.05.2020 Saat : 21:00
Zoom'a aşağıdaki linkten giriş yapabilirsiniz.
Meeting ID: 805 628 6088
Password: 01020304
-------------------------------------------------------------------------------------------
Mehmet Ünal Kimdir?
1951 yılında Çanakkale’de doğdu. Bakırköy Halk Evi’nde tiyatroya amatör olarak başladı. LCC Tiyatro Okulu’nda eğitim aldıktan sonra, LLC’den ayrılan grupla birlikte tiyatro eğitimini geliştirmeye çalıştı. 1970-1971 Halkevleri Deneme Tiyatrosu ana kadrosu üyeliğinde bulundu. 1975 yılında kurulan Halk Sahnesi Oyuncularının kurucu ve aktif üyesi oldu. 1976’da Almanya’ya gelene kadar İstanbul’da terzi çıraklığından, tezgahtarlığa, gemilerde telsiz zabitliğine kadar kadar çeşitli işlerde çalıştı. Bu arada tiyatro eğitimini tamamladı.
1976 sonbaharında, kendi deyimiyle: “Aşkının peşinden” Federal Almanya’ya gitmiş ve oraya yerleşmiştir. Orada tiyatro yapma olanağının kısıtlı olduğunu saptadığında, fotografa olan ilgisini yoğunlaştırmış, Almanya’da önce gazeteciliği, gazete fotoğrafçılığını denedi. Daha sonra bir süre sosyal danışmanlık ve ardından Alman Sendikalar Birliği’nde (DGB) örgütlenme sekreteri olarak çalıştı. Göçle ilgili çektiği fotoğraflarla Almanya’nın birçok kentinde ve Rusya, Fransa, İtalya, Türkiye gibi ülkelerde sergiler açtı. Albümler, kitaplar yayınladı. Türkçe ve Almanca yayınlanan günlük, haftalık veya aylık dergi ve gazeteler için serbest olarak çalışmaya başlamıştır. Özellikle portre fotografçılık dalında gerek ülkemizde gerekse Federal Almanya’da saygın bir yer edinmiştir.
Yönetmenliğini Yaptığı Belgesel Filmler
Memleket Almanya (Heimat Deutschland) - 2011
11. Frankfurt Türk Film Festivali, Almanca Belgesel Filmler Bölümü, Gösterim Seçkisi. 2011
1. Anatolian Film Festivali, Ulusal Kısa Film Yarışması, Gösterim Seçkisi. 2011
2. Malatya Uluslararası Film Festivali, Gösterim Seçkisi. 2011


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik