Ergün Karadağ

ANAFOD olarak yeni sezon etkinliklerimiz yüz yüze olarak değil de çevrim içi olarak Zoom programı üzerinden gerçekleştiriyoruz
Çevrimiçi etkinliklerimizi izlemek isteyenler Zoom programını bilgisayarlarına indirerek etkinlik tarihinde önlerine açılan pencerede join kısmına aşağıda yazan Meeting ID’yi ve şifreyi girerek ya da sadece aşağıdaki linki tıklayarak ufak bir kurulum yapılmasının ardından katılım gerçekleştirebilir. Sunumu cep telefonlarından izlemek isteyenler ise Android Market ya da Apple Store üzerinden Zoom aplikasyonunu indirerek yine aynı adımları izleyerek sunuma katılabilirler. Destek almak isteyenlere yönetim kurulu olarak olabildiğimiz kadar destek olmaya çalışacağız. Bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Anafod - Ergün Karadağ Online Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi
"Olağan Üstü Durumlar ve Fotoğraf"
16.03.2021 Salı Saat 21.00
Join Zoom Meeting
Meeting ID: 805 628 6088
Passcode: Anafod
------------------------------------------------------------------------------
Ergün Karadağ Kimdir ?
Memur bir ailenin çoçuğu olmamdan dolayı neredeyse güzelim Anadolu’nun her yerini gezdim.
Her kaldığımız, yaşadığımız yeri ve insanları çok sevdim. Herkes her yer hep belleğimde kaldı.Yapaylığı yaşadığımız insanlarda dostluklarımızda o doğada hiç görmedim.her duygunun izi kaldı.
Tıp fakültesine girdiğim 1990 yılının ilk yarısında fotoğraf sevdam başladı. Ve her an da hep yanımda..
Öğrencilik yıllarımda kurduğumuz karanlık odalarda, arttırdığımız üç beş kuruşla bir fotoğrafın baskısı esnasında en büyük hazları yaşadık.Bir canlının doğum anı gibi kağıt üzerinde banyoda fotoğrafın oluşmaya başladığı anı izlemek kadar zevki nerdeyse başka bir şeylerde yaşamadık.
Yılların verdiği süreklilikle bir çok fotoğraf çalışmalarına katıldım.
Bir çok karma ve bireysel sergilerim oldu.,bir çok yarışmalardan ödüller aldım.
Hep insanları ve yaşamlarının kesitlerini en derinden hissettim.Yalova depremi sonrası çalışmalarım yoğunlaşarak Pakistan özerk bölgesi Kashmir’deki deprem sonrası bulunduğum görev, yaşananlar olarak farklı dünya ve duyguların olduğunu da tekrar ispatladı.,Pakistan depremi sonrası,bir kişisel sergiyle depremin yıkımını anlatmaya çalıştım.Bir çok fotobelgesel çalışmaların oldu. Küçük dünyanın bir çok ülkesine ve kültürüne yol aldım..ve bu çalışmalarımda hala sürmekte.
Asla yaşanmışlıkları gizlemiyen yüzler ve üzerlerindeki yıllanmış çizgiler hep hayatın en canlı ve yakın tanıkları oldu bana.Fotograf anlayışımında asıl temasını bundan dolayıda insan belirlemektedir.
Mozaik Fotoğraf ve Sinema Platformu, Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu , Sille Sanat Sarayında çalışmalarıma devam etmekteyim..
Halen Şanlıurfa’da hekim olarak çalışmaktayım.


  • BİZE ULAŞIN

  • Yukarı Mahalle Çırçır Caddesi Çilek Sokak No:22 Kartal / İstanbul

www.teknovizyon.net/
YukariCik